Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tegyek most? Kicsit...

Mit tegyek most? Kicsit hosszú lesz, bocs.

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy december 3-án megyek forgalmi vizsgára. Maga a forgalmi vizsga is elég nagy mumus nekem hallottam minden "szép" és "jót" róla.


Az oktatómmal nagyon jól kijövök az első órán már nagyon jól összebarátkoztunk. Ő eléggé odamondogatós ami az én esetemben nagyon is kell. Viszont jó párszor megdicsért már.

Viszont én úgy érzem borzalmasan rossz vagyok. A kocsit tudom alap szinten kezelni csak ugye a különböző forgalmi helyzetekben vagyok kétségek között, holott a kreszt értem.


Megkérdeztem tőle, hogy a dec 3 nem lesz e korai vizsgaidőpont. Azt mondta szó se lehet róla mert nagyon jól csinálom csak sokszor még bizonytalan vagyok a dolgokban.


Ha ez számít valamit akkor heti 3szor járok vezetni és most a 21. óránál tartok.


Köszönöm aki végig olvasta!



2013. nov. 6. 17:25
 1/9 Sinead ***** válasza:
Ha tudsz menni még december 3-ig vezetni így rendszeresen, menni fog. Szedd össze amik nem mennek jól, és mondd az oktatónak, hogy térjetek rá azokra a dolgokra.
2013. nov. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elég baj az, ha már most a vizsgán parázol. Mire odajutsz tiszta görcs leszel.

Első körben ezen változtass. Teljesen felesleges aggódni miatta, mert ha KRESZ szerint vezetsz úgyis átmész. Ha meg mégsem, két héttel rá lehet ismételni (jó sokszor).


Az természetes, hogy nem ismersz még fel minden forgalmi helyzetet. Ezen majd nagyban fog segíteni a helyismeret. Ezért is gyakoroltok mindig a vizsga útvonalain. Figyelj oda a kék színű, sávokat jelölő táblákra, ők a leghasznosabbak abban, hogy ne érjen váratlanul semmi.


Aztán csak nyugodtan, lassan, ráérsz :)

2013. nov. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha olyan jóba vagytok, mondd meg neki, hogy téged megnyugtatna, ha *biztosra mehetnél*, és hajlandó vagy ezért zsebbe is nyúlni.
2013. nov. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3-ra ne hallgass... gondolom ő az érettségijét is bolhapiacon vette.
2013. nov. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én annyira izgultam, hogy elfelejtettem beindítani az autót.:'D Kézifék kienged, engedem a kuplungot, nem megy.. Hát előbb be kéne röffenteni.:D De szerencsére egy főnyeremény volt az oktatóm, és csak egy jót röhögtek a vizsgabiztossal.:) Utána úgy vezettem, mint aki 10 éve csinálja. Annyi a titok, hogy ne csak órán, a vizsgabiztossal vezess, hanem -ha van rá lehetőséged- kérd meg apukádat, hogy a családi kocsival menjetek ki valami nagy, félreeső placcra, ahol gyakorolhatsz. Nekem az emelkedőn indulás nem ment soha, de egy kis gyakorlással sima ügy volt. A KRESZ-t meg sajnos érteni kell. Kezdőként néha nekem se volt átlátható egy-két helyzet, de miután belejöttem, az is simán megy.
2013. nov. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 jegesmedwe ***** válasza:

Én oktató voltam 20 évig.

Már kiszálltam belőle, mert mocskos, és korrupt a fél NKH,de azért te még lehetsz becsületes.

Mindenképpen érdemes még egy kicsit gyakorolni, mert a vizsgadrukk miatt sok ember nem képes azt nyújtani amit egyébként tud.

Rögződni kell az idegrendszeredben a mozdulatoknak, magabiztosabb leszel minden egyes óra gyakorlás után.

Kenőpénzt ne adj!!!

Sajnos a vizsgabiztosoknak hozni kell a "kötelező bukási arányt" pénz az pénz!! Ezért sokszor valóban igazságtalanul, lelketlenül állnak hozzá.

Magyarországon még ez van.

2013. nov. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Természetes hogy izgulsz aki azt mondja nem,az hazudik.Nekem nagyon sok pót órára volt szükségem mire a vizsgáig eljutottam DE! a forgalmi vizsgám két vizsgabiztossal! a hátam mögött hibátlanul sikerült ,azt mondta az egyik mindenkinek így kéne vizsgára jönni! Ez nagyon jól esett,mégis mikor egyedül forgalomba mentem hát... inkább nem részletezem.Három gyereket megszültem de akkor sem izgultam úgy mint vezetéskor! :) Ha nagyon bizonytalan vagy kérj még Te is pár pót órát,de ha az oktatód azt mondja jól megy azt azért tartsd szem előtt.Ha olyan jóba vagytok,biztos nem ver át hogy pót vizsga díjat + pót órákat fizessél.Nekem anno azt mondta az oktatóm hogy olyan úgysincs hogy 100%-os felkészültség,úgyhogy fölösleges sokáig húzni egyszer úgyis vizsgázni kell!
2013. nov. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Azért írd meg sikerült-e a vizsgát,nekem i hasonló a helyzetetm. Szorítok Neked! Annyi rossz dolgot olvasok a neten tudod a bukás a pótorák miatt meg ilyesmi. És én is félek,mert a 6.órán vagyok túl és nem tudok még szinte semmit. Lehet azért nem tanít,mert alapora. Kalocsára vezetünk csak az út 1 óra oda-vissza. És ugyebár egyenesen mennyi mindenki tud. Eddig 2 parkolást gyakoroltunk. Szóval nem tudom mit csináljak,mert a kocsiban semmit nem mutatott még meg,azt mondta majd később. De az is lehet h rossz oktatót választottam. Vagy mindenki így csinálja? De 3800Ft 50perc ahhoz kicsit drága h ne csináljunk semmit. Üdv
2013. nov. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
3800- Ft 50 perc???? én is most csinálom a jogsit (20. óránál tartok) De nekem "csak" 2600 50 perc!!
2013. nov. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!