Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogos, hogy 3 hónapja bevonják...

Jogos, hogy 3 hónapja bevonják a jogosítványt és 40 ezer forint pénzbírságot kapott?

Figyelt kérdés
Nagybátyám körforgalomból hajtott kifelé, mellette ment egy biciklis, összeütköztek. Kihívta a mentőket és a rendőrséget (a biciklis nem akarta, mivel pánikbeteg és pszichiátriai gyógyszereket szed). A nőnek horzsolása lett, 8 napon belül gyógyuló. 40 éve vezetett balesetmentesen nagybátyám, erre kapott egy 40 ezer forintos csekket, és 3 hónapra bevonják a jogosítványát. Nem ismerte el a felelősségét, mivel a nő is ugyanolyan hibás és nem beszámítható. Fellebbezzen?
2013. nov. 18. 19:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Jogos a büntetése. Ugyanis a biciklista mindig fokozott veszélyt jelent. A nagybátyádnak függetlenül attól hogy ki biciklizett, jobban kellett volna figyelnie, és mindent megtenni azért, hogy ne legyen baleset.
2013. nov. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%

Jól tette, ha tudnám, h ennyivel megúszom én is átmennék egyen.

Gondolom szokás szerint cikázott jobbra-balra, mert azt hitte, h ő a világ közepe és majd úgy is észreveszik az autósok.

Hát nem.

Nekem is volt hasonló, én úgy le.sztam, h meg se mert szólalni a retek meg tudta, h ő a hibás.

2013. nov. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
17%

nem jogos de egy kicsit a fivéred is hibás volt ebben mert ha biciklist ütc el úton akkor mindig ö a hibás ezért felesleges megállnod pláne hogy elmegyógyos és kezelés alatt van, na megm int montad csak meghorzsolódott.

én több bicajost is ütöttem már el este de sose álltam emg mert mind részeg volt, kacsáztak az úton, egyszer álltam emg én is mikor meghalt egy részeg bicajos szembe jött velem akkor több herce hurca volt azóta én már nem állok meg.

most te is tanultál az esetből remélem.

2013. nov. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%
Körforgalomból kifelé figyelni kell jobbra, hogy nincsen-e melletted kerékpáros, ha nem figyelt és nekiment a bicajosnak, akkor jogos a büntetés (szerintem enyhe is), függetlenül attól, hogy hány éve vezetett balesetmentesen.
2013. nov. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ez komoly??? Elgázoltok valakit, és nem álltok meg?? Cserben hagyjátok??? Édes istenem!! és nektek van jogsitok???
2013. nov. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
59%

19:45


Te idióta!

A biciklis nem mehet körforgóban melletted, mert akkor nem mész ki vagy mi te szerencsétlen?!

Be kell sorolnia mögéd.

Amúgy nekem annyi volt, h szépen kanyarodtam be a körforgóba, de jöttem is volna ki.

Természetesen a biciklis úgy gondolta, h 50- nél be fog mellém férni, annak ellenére, h ment az irányjelző.

Hát ott se jött össze, belefékezett, nekicsúszott a kocsinak.

Kiszálltam, jól lekhurhvaanyáztam, amiből sok mindent nem hallott, mert a headset a fejében volt, mert az kell.

Szal elmondtam még egyszer, h legközelebb az anyjával fogok hálni.

Nem lett baja a khöcshögnek.

Ennyi.

2013. nov. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha ő ment be a biciklis mellé, akkor ő a hibás. Ha a biciklis előzte jobbról, akkor úgy kell a biciklisnek!
2013. nov. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
És még csodálkoznak a sok cserbenhagyáson. Hát én is elmennék a jó fenébe. Egyébként fivéred sajnos hibás annyiban, hogy ugye gondolom sima egy sávos körforgalom volt, akkor simán a biciklis után kellett volna mennie, ahogy az autónál is szokás. Tök mindegy, hogy hol megy, mennyire a szélén. Viszont ezt tényleg mérlegelni kéne, hogy beteg a biciklis.
2013. nov. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Napkiraly ***** válasza:

2-3 :D

Elég sokk az elvetemült kritikálmassza mostanság

2013. nov. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Alex Fly ***** válasza:

A leírás alapján nekem klasszikus jobbhorognak tűnik. Ha így van, akkor a személygépjármű kétszeresen is vétkes az elsőbbségadás elmulasztásában. (kanyarodás+jobbkéz-szabály)

Jogos.

2013. nov. 19. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!