Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 310 ezer forint ittas vezetésé...

310 ezer forint ittas vezetésért? Ez normális?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömet megbüntették tárgyaláson 250 ezer forintra + 59ezret felszámoltak neki bűnügyi eljárás címen, valamint 2 évre eltiltották a vezetéstől. Ittasan vezetett (2,53 századezrelék(bocs ha nem igy irják) volt a véralkohol szintje, az árokba hajtott bele, kárt senkinek nem okozott. egy arra járó rendőr szondáztatta meg. Kérdésem mindössze annyi hogy normális e ez a szadista büntetés? Én azt olvastam hogy 300ezer a plafon. de ennyiért 310? Nem lehet valamit tenni? Nincs vmi törvénypont ami ilyen magas büntetést nem engedélyes vagy valami? Előre is köszönöm a segítséget.
2011. febr. 12. 16:23
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
90%
keves! aki ittasan vezet az fizessen megobbet es vegyek el a joksiat!
2011. febr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Én pontosan 2x annyit adtam volna, tehát 500eFt-ot.

Egyszer csak meg kell tanulni, hogy az úton járó, autózó vétlen emberek élete ne egy nemet mondani nem tudó emberféle kezében legyen.

Börtönbüntetést sem sokallnék érte.

2011. febr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális.

Most megtanulja, hogy ne üljön ittasan autóba. Ráadásul balesetet okozott (árokba hajtott), nem rajta múlt, hogy nem történt nagyobb baj, csak a szerencsén.

Ha kapna 15 ezret, zsebből kicsengeti, és legközelebb megint kocsiba ül három sör után, mert ááá, a múltkor se történt semmi, neki ennyi nem árt meg.


Nem kell ittasan vezetni, ennél olcsóbb, egyszerűbb és kézenfekvőbb megoldás nem létezik.

2011. febr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Igen, normális. A büntetés egyébként (mint írtad is) 250 ezer volt, tehát NEM 310 ezer. Az eljárás díját pedig szintén jogos, hogy megfizettetik. Vagy szerinted azt az adónkból kellene fizetni?


A "szadista" büntetés egyébként arra szolgál, hogy az illető MEGTANULJA hogy részegen nem ülünk kocsiba. Ha csak 1-2 ezer forintra büntetnék, az teljesen hatástalan lenne.


Én el is koboznám a kocsiját annak aki részegen vezet.


Pedro

2011. febr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
2,53 ezrelék? Az igen! Gyakorlatilag tökrészegen ült volán mögé. Az, hogy az árokba hajtott, ebben az esetben nem jelent semmit. Nem az a bűn, hogy összetörte az autót - az az ő baja, neki kerül majd sokba. Az a gond, hogy eléggé jelentős mennyiségű alkohol után ült volán mögé. Ezt már nem lehet ráfogni arra, hogy "megittam két sört és azt hittem, kiment a fejemből". Ehhez már tisztességesen le kellett innia magát. Az a bűn, hogy ilyen állapotban, amikor nyilvánvalóan tudnia kellett, hogy részeg, autót vezetett. Óriási szerencse, hogy ott, ahová végül sikerült kilyukadnia, árok volt, nem pedig egy másik autó. Ahogy az árokba csúszást nem tudta volna elkerülni, ugyanúgy nem tudta volna a másik járművet sem (vagy mondjuk kerékpárost, gyalogost vagy bármi mást). És ezt büntetik, nem az autó összetörését. Hogy miért kell ezt ennyire büntetni? Azért, mert ez nagyon súlyos cselekedet volt. Nem láttam, hogy nézett ki, de 2,5 ezrelék körüli véralkoholszinttel rendkívül komoly veszélyt okoz mindenre és mindenkire, ami körülötte található. És ez az igazi probléma. Ha az okozott kár arányában büntetnék és kapna egy ejnye-bejnyét (hiszen csak magának okozott kárt, az árok túlélte), akkor joggal hihetné, hogy ezt újra és újra elkövetheti, csak arra vigyázzon, hogy ne menjen neki senkinek. Pedig alapvetően azt kellene elkerülnie, hogy részegen autóba üljön.
2011. febr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
92%

"Egyik ismerősömet megbüntették tárgyaláson..." - hát persze, ...az egyik ismerősödet.

Azt hiszem a fenti hozzászólások elég egyértelműek. Én már nem is fokoznám. Természetesen egyet értek.

2011. febr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
97%
a 250-es büntetéssel egyetértek... a 2év eltiltással nem... én a helyszínen téptem volna el a jogsiját és egy életre eltiltottam volna... 2,5 ezrelék? hogy inditotta el az autót? nem 0.2 ezrelék? merthogy a 2,5 az már kettős látás, bénulási tünetek stb... stb...
2011. febr. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Örüljön,hogy a jogsija megmaradt,a pénzbüntetést meg megérdemli.Az meg külön szerencse,hogy kárt nem okozott senkinek.Néhány embert simán megölhetett volna.
2011. febr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Ez a büntetés teljesen jogos ittas vezetésért nem is kicsit volt részeg az illető, ebből legalább tanulni fog és ha esetleg vissza akarná szerezni a jogsit hát az sem lesz olcsó dolog, és kitudja mifog még változni 2 év alatt. Szerintem ez még a jobbik eset nagyobb baj is lehetett volna ebből és akkor már durvább bünti is lett volna
2011. febr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
azért azt elfelejtettem hozzátenni, hogy havi keresete 32 ezer forint, valamint 2 gyereke közül az egyik súlyosan beteg, a felesége munkanélküli, bár ez a papíron szerepelt... A büntetés mérséklését nem lehet kérelmezni, vagy nem is érdemes? köszönöm a válaszokat
2011. febr. 12. 16:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!