Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bunkóság mások elé bemenni...

Bunkóság mások elé bemenni olyan sávból, ami véget ér?

Figyelt kérdés

Azt mondta egyszer a rokonom, hogy mekkora *** ez előttünk!

Olyan sáv, ami van 2 sáv párhuzasos közléekedés, és az egyik leszkűl, és marad egy sáv.

És végig repesztett a szélsőbe ami véget ér, és bejött elénk.

Most ez tényleg bunkó dolog? De nem bevágott, úgy, hogy fékezzünk le, nem, előre ment, elénk jó gyorsan, és átsorolt. Nem volt, itt leszorítás...

Ilyet szabad?



2013. nov. 29. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Azért van az a sáv.

Csak a magyar átlagautós idióta. Ha valahol ismert helyen van egy elfogyó sáv, például a pesti alsó rakpart északi vége, ami a Dráva utcánál egy sávra szűkül. Ott már a Margit hídnál csak a belsőben áll mindenki, "mer ő szabályos, nem tolakszik", lehet hogy ettől a Margit híd alatt már dugó van, de a "külső sávban csak a bunkók mennek, előznek" elképzelés alapján inkább egymást törik össze az elfogyó sáv végénél, minthogy beengedjenek valakit, ahelyett hogy a cipzár elv alapján a végén mindenki beengedne egyet maga elé, és a Margit-híd feletti szakasz kapacitása kicsit megnőne...

2013. nov. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem, s nem is szabálytalan. A bevágás az lenne. Ha nem erőszakos, akkor az elfogyó sávból érkezőt természetesen segítem. Nem kegyet gyakorolok (mint sokan gondolják), hanem teljesen természetes.

Más tészta, ha nem a másik trükközi. Pl. kanyarodó sáv végén eljátssza, hogy ő nem is arra akart menni, csak elnézte. Vagy leállósávban, padkán, forgalom elöl elzást területen kerüli meg a sort. Na az bunkóság.

2013. nov. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Az ismerősöd nem ismeri a cipzár elvet. Az meg hogy ki a *** ezek után...
2013. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
Nem szabálytalan. Én ha sietek valahová akkor áthajtok még a jobb sávból nyíló benzinkúton is, az sem szabálytalan amúgy, nem ütközik semmilyen kresz szabályba.
2013. nov. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Én már feladtam, hogy az ilyen embereket ráébresszem az igazságra. Álljon a megmaradó sávban a dugóban, legalább nekem van egy külön sávom. Az ilyen sosem fogja megérteni, hogy:

- azért van ott az a sáv, hogy használjuk

- ha feltöltenék, fele akkora lenne a dugó, nem állnák el a keresztutcákat

- senki nem tudna tolakodni, cipzár elv alapján mindenkinek meglenne a helye, hogy mikor sorol be.

2013. nov. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

"Ott már a Margit hídnál csak a belsőben áll mindenki, "mer ő szabályos, nem tolakszik""


Ha betű szerint nézzük a KRESZ-t, akkor pont ezek a szabálytalanok, hiszen jobbra tarts van: először a külső sávot kell feltölteni!

2013. nov. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, ha van két sáv a haladásra amiből az egyik elfogy éd s másikba torkollik akkor abban semmi szabálytalan nincs.


Amikor viszont mondjuk a külső vagy a belső sáv jobbra ill. balra kanyarodó sáv lesz, abban végigdurrant a paraszt és utána próbája a sor elejére betúrni magát (kanyarodás helyett) az bunkóság.

2013. nov. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

Harki:


Már kezdem feladni. A birka-elv alapján itt mindig azokat pontozzák le, akik értelmes válaszokat adnak. (első válaszom, az alsó rakpartos példával... ) Elhiszem hogy marha kényelmetlen, amikor valaki magára ismer, de ha nem tetszik a látvány, nem a tükör tehet róla...


(megvan a piros mancs? kattintottatok? jó volt? én is szeretlek titeket...)

2013. nov. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkóság, ha nem erőszakos. Az pedig botrány, hogy a cipzárelves hozzászólásokat pár fejlődésképtelen fæsz lepontozta, én azért dobtam rájuk zöldet.
2013. nov. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A zipzár-elveseknek igazuk van, a nyugati, fejlettebb közlekedési kultúrákban ez teljesen normális, elfogadott dolog.

A másik dolog, amire sokan nem gondolnak, hogy több autós nem is tud arról időben, hogy el fog fogyni a sáv, amikor meg már meglátja kitáblázva (ha egyáltalán van tábla), akkor már késő muszáj addig araszolnia, amíg el nem fogy a sáv, mert jönnek mögötte.

Az a pofátlanság, ha már a 10 autó nem engedi be és áll a sor, vagy a nem elfogyó sávban tartózkodók megpróbálják legyorsulni az elfogyó sávban autózót, mert hogy nehogy már. Dehát amíg vannak olyan jobbágyok, akik még az autópályán is nekiállnak versenyezni, ha valaki a belsőben el akar húzni...

Szabálytalan az elfogyó sávban közlekedni? NEM. Jogosulatlan előnyhöz jut??? Miért, mi a közút, versenypálya? Milyen előnyhöz? Marhák.

2013. nov. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!