Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Alkoholfogyasztás után 12-13...

Alkoholfogyasztás után 12-13 órával biztonságos autóba ülni?

Figyelt kérdés
Előző este bevitt kb 2 korsó sör, és 5-6x3cl házi pálinka mostanra már teljesen kiürülhetett a szervezetből?

2013. nov. 30. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ. Elsősorban, hány kiló vagy? 50 vagy 150? Vannak kalkulátorok a neten, azokkal ki lehet számolni, mikor leszel tiszta, Én még egy órát rá szoktam számolni. Amit írtál 2 sör, meg kb. összesen 2 deci pálesz, én 110 kiló vagyok, szoros kicsit, de mernék menni 13 óra múlva. (Kamionos vagyok, gyakran megfújatnak). De sok mindentől függ, egyszerre ittad meg, vagy egész este elosztva, ettél, nem ettél, nagy egyéni különbségek vannak.
2013. nov. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez inkább emberfüggő, mintsem alkoholmennyiség-függő. Ismerek olyan embert, aki a fél életét ittasan vezette le (cirka egymillió kilométert minimum), és soha nem volt egyetlen balesete sem (tényleg soha, még koccanása sem, majd 30 év alatt). Ma már nem vezet, mert saját elmondása szerint "kiöregedett". Ha valahová mennie kell, akkor vonatozik vagy taxit hív - olcsóbb mint egy autót fenntartani. Meg ismerek olyat is, aki nem iszik, nem tol semmit, mégis évente van neki valami kis koccanása, új horpasztás az autóján.


Természetesen tudom, hogy az illető ismerősöm amolyan kivételszerűség, és nem róla kell példát venni. De ha jól vezetsz, akkor szerintem némi italozás után is jóval biztonságosabb melletted ülni, mint egy olyan józan mellett, aki nem vezet jól. Kicsit túl van lihegve ez a zéró tolerancia. Az amcsiknál használatos gyorstesztek (sétálj végig a fehér csíkon, mondd el az ABC-t visszafelé, állj féllábon így meg úgy, meg hasonlók) sokkal célravezetőbbek, mint a nálunk alkalmazott zéró tolerancia elve. Nekem ez a véleményem.

2013. nov. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

73kg vagyok, ettem előtte is, utána is. Teljesen józannak érzem magam, mások véleménye szerint jól vezetek egyébként, és nem is a miatt félnék kocsiba ülni, hogy összetörném, hanem hogy ha egy szondát megfújnék. Egyébként egy netes kalkulátor szerint 20 óra míg kiürül, de én azt nagyon sokallom. Egy durvább ivászat után másnap meg 31 órát írt ki, szóval sokat nem adnék azokra az eredményekre. Én simán mernék kocsiba ülni, csak attól tartok ha szondát fújok akkor megütöm a bokám.


Egyébként ezzel a zéró toleranciával én se értek egyet. Nekem is van olyan ismerősöm, aki mellé ha józan is, félek beülni. De hát ez a vizsgáztatás is vicc... "buktatunk mindenkit ha kell a pénz, ha éppen nem kell, a vakoknak is adunk jogsit" alapon. Na de ez már más téma.

2013. nov. 30. 13:49
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
Nekem tömény ivászat után már 3-4 órával semmi bajom ,teljesen tiszta vagyok reakcióidőm is kiváló, de a szonda lehet besípolna. A 12óra szerintem bőven elég!
2013. nov. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázni kell a dolog nem lineáris. Nem úgy van, hogy pl. 1 sör 3 óra, 10 sör 30 óra. De fordítva sem igaz, egy bizonyos mennyiség felett nagyon megugrik a kitisztulási idő, ha rendesen betintázik valaki, bizony lehet 24 óra is. Ez mindenkinél más, de főleg a testsúlytól függ. Egy 70 kilós ember azért elég filigrán, lássuk be. Az hogy ki mit érez tök mindegy, a törvény írja elő a limitet, ami itthon 0 ezrelék. Én is tudnék 2 deci pálinkával vezetni, de nem teszem, többet ér a nyugalmam, no meg a jogsim.
2013. nov. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
én vettem itthonra szondát, aztán azóta nem csak a kocsinál van használatba, de házibuli alkalmával is volt már nyertes sorsolás szonda segítségével.
2013. nov. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%
Én leszek a rossz példa.. 6 üveg sör után robogóra ültem,és lementem a boltba még sörért. Aztán van hogy este legurítok 5-6 doboz sört,másnap reggel 6 órakor kocsiba ülök,és semmi.. Volt amikor nagyon berúgtam,kocsiba ültem,és egy utcát lementem a haverékhoz,és elfértem két szalagkorlát között egy olyan helyen ahol amúgy józanul mg sem próbálnék átjutni. Szóval én mindig magamat veszélyeztetem a döntéseimmel,és nem másokat. Nyugodtan írhatjátok hogy de igen is másokat is,meg hogy hüle vagy,stb.. (Néhány autóvezető józanon sokkal rosszabb mint a részeg sofőrök)
2013. nov. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is vettem egy szondát pár ezer forintért, nem nagy tétel. Nem arra kell gondolni, hogy józannak érzem-e magam, mert ha hátulról egy idióta belémkoccan, akkor is megfujatja a rendőr a szondát, és akkor repülhet a jogsi, hiába nem én voltam a hibás. A zéró tolerancia pedig valóban baromság, és jellemző, hogy csak Kelet-Európában élnek vele, ahol mindent a tiltással kell megoldani.
2013. dec. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hasonló az én véleményem is az egészről. De hát itt az a divat hogy az emberbe ott kössenek bele ahol tudnak. A hatalommal való visszaélésről, meg az emberi tudatlanság kihasználásáról ne is beszéljünk.


Köszönöm a válaszokat! A jogsimat nem vették el aznap, azt hiszem veszek egy szondát! :)

2013. dec. 3. 09:22
 10/10 anonim ***** válasza:

kérdező

Két korsó sör meg majdnem 4 feles?

Az szerintem k..rva sok .

Én egy felest(0,5cl) két korsó sörrel (2x 4,5%) lekisérve is érzem magamban akár még 10-12 óra elteltével is. Persze biztos számit hány kiló vagy meg éhgyomor v telihas stb .Én úgy kb 60kiló körül vagyok

2017. dec. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!