Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Téli gumira cseréljem le az...

Téli gumira cseréljem le az ujonnan vásárolt 4 évszakosat?

Figyelt kérdés

arról van szó hogy van egy 94-es opelem :) és most idén áprilisba vettem rá zsíruj 4évszakos gumikat. tudom hogy nem ajánlatos tálen nyáron menni vele nem is akarom, de most hogy uj, szerintetek ezt a telet kibirja? mert msot tényleg anyagi gondokkal küzdök és legalább ezt a telet tudnám biztonságosan végig vezetni...

nekem tavaly januárba volt egy balesetem, fejre álltunk a kocsival és msot f*sok a csuszós utaktól, ezért vagyok ilyen tanácstalan hogy mit tegyek :(

szerintetek?


2013. dec. 5. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:

ha úgy vezetsz, hogy értelmezni tudod azt, hogy a 4 évszakos gumi fékezéskor mit jelent (fékút hossza), a jeges csúszós behavazott úton, és ezáltal betartod az ehhez tartozó sebességhatárokat, használd azt amit vásároltál! (lényeg, olyan sebességgel közlekedj, hogy bármikor meg tudj állni, a megnövekedett fékút ellenére, anélkül, hogy "csattanás", vagy még súlyosabb közlekedési bűncselekmény lenne a vége.

De, ha sűrűn jársz meredek emelkedőn, hegyi utakon, minden képen javasolt azt spec. téli gumira cserélned.

2013. dec. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

kérdezö vagyok...én tutira lassan emgyek, miota megtörtént ez a baj azóta nagyon ovatos vagyok, csak hát anno is mikor fejre álltunk 30-al mentem csak egyszerüen irányithatatlanná vált az autó. és tényleg lassan metnem emrt gyerek is volt velem.

és jobb ha az első 2 kereket lecseréljük télire? zsiruj téáligumira? az már egy fokkal jobb?

2013. dec. 6. 11:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Az már egy fokkal jobb, ha a meghajtott kerekeken téligumi van, de akkor ez a kettő legyen minőségi. Mérettől függően változhat az ára, de 13-15ezer környékén lehet jókat kapni. Lehetőleg valami ismert gyártótól.


A legfontosabb valóban a követési távolság és a megfelelő sebesség, de tőled független okokból is lehet szükség hirtelen fékezésre, ami havas úton már kis sebességnél is megcsúszást eredményezhet. A jeges úton majdnem mindegy, mivel mész, de a prémium téligumik általában még tükörjégen is hamarabb megállnak (tesztelik is azon).

2014. jan. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!