Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért akarnak az emberek a...

Miért akarnak az emberek a lehető legközelebb parkolni mindenhova? Aki egészséges, miért nem képes sétálni pár 10 métert?

Figyelt kérdés

Haverommal mentem egy boltba, és ugye mindenhol parkoltak az autók. Észre vettem egy üres helyet a bejárattól messzebb.

És mondtam, hogy álljunk oda, ott van 2 hely is egymás mellett! A válasz az volt, hogy "de akkor sétálni kell!"

Nagyjából 20 métert kellett volna elgyalogolni a bejáratig. És képes volt ott állni 3 percig, mire kijött 1 ember a boltból, és elállt.


ezt másoknál is megfigyeltem, nem akarnak sétálni, képesek várni egy parkolóhelyért perceket, mint hogy sétálnának 1 kicsit.

Most nem eg belvárosról beszélek, mert ott tényleg sehol nincs hely kb. hanem külsváros, kertvárosi helyekről.

Miért kell nekik mindenkétt a bejárathoz parkolni?

Tudnak sétálni...



2013. dec. 8. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenkinek mások a preferenciái, különbözünk. Én speciel inkább távolabb állok meg, mert nincs kedvem sokáig helyet keresgélni meg adott esetben szűk helyre befűzni magamat.
2013. dec. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az a nagy baj, hogy nagyon sok ember a WC-re is legszívesebben a kocsijával menne, alig akarja használni a lábait ami alapból rendelkezésére áll. Előszeretettel parkolnak olyan helyre, ami eleve fel van csíkozva, hogy nem lehet ott megállni, vagy a mozgássérülteknek fenntartott területre pofátlankodnak be amikor nincs is rá jogosultságuk, mert közel van a kibászott bejárathoz. Tipikusan az olyan kocsikat lehet látni, ami nem az átlagember tulajdonosát képzi, hanem a gazdag vállalkozók, újgazdag senkiházi májmok verdái sajnos. Ehhez már pofa kell, ami meg is van, de akkora, hogy nem fér be az ajtón.
2013. dec. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tacskó, meg egyéb bevásárlóközpontok parkolójában én nem lustaságból állok meg közel a bejárathoz, hanem mert egyszerűen nem találom meg utána a kocsimat. Szerintem megvan az a kép előtted, amikor a hülyegyerek a parkolóban kering a megrakott bevásárlókocsival, és kétségbeesetten nyomogatja a távirányítót, hátha villan valamerre a kocsi. Egyszer volt egy nagyon kínos sztorim. Odasétáltam egy ugyanolyan autóhoz, mint az enyém, még a rendszám megjelölt karakterei is stimmeltek.(ML*-**6) Van egy olyan funkciója az autónak, hogyha meglóbálod a lábad a csomagtartónál a lökhárító felé, akkor kinyílik a csomagtartó. Már egy konkrét edzést bemutattam bal lábbal, nem nyílt. Jó, megnyomom a csomagtartón a kart, felnyílik.. Hopp, be se zártam? Mindegy, nem vitték el. Aztán már javában cuccolok be, amikor nyílik a bal első ajtó, és kiszáll egy kétajtós szekrény. A sz@r is belémfagyott. Kérdezte, hogy én mi a frászt csinálok?! Mondom te mit csinálsz a kocsimnál? És éppen akartam tárcsázni a rendőrséget, valamint kerestem a kerékkulcsot a szokásos helyén a csomitartóban. ez volt ez első jel hogy valami nem stimm, mert aznap raktam be a kis zsebbe. Ekkor megnéztem a rendszámot, és a "sokktól" teljesen az enyémnek tűnt, amúgy is egyezett három karakter. Aztán elkezdem hangosan felolvasni, hogy nem látod? MLX-pontpontpont, az én kocsim! Utána feleszméltem, hogy nekem mióta van X a rendszámomban?! De akkor hol van a sajátom? 2 autóval állt arrébb.. Nem győztem bocsánatot kérni, kicsit se nézett hülyének a tag. De aztán egy jót nevettünk, segített is bepakolni.
2013. dec. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jó sztori! :)
2013. dec. 8. 20:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Ennek van egy nagyon érdekes pszichológiai oka, a jelenség neve szakszóval: lustaság. :) Az emberek (legalábbis jelentős részük) lusták, hozzászoknak az autó nyújtotta kényelemhez, és egy idő után el sem tudják képzelni, milyen nélküle élni, lábbusszal közlekedni.
2013. dec. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gabba8303 válasza:
Az utolsó válaszolónak van száz százalékig igaza. Bár én Rühellem az újgazdag agyatlanokat akik mindent megtehetnek, mégis azt hozzá kell tennem hogy ez a jelenség az emberek nagy többségére jellemző nemtől és társadalmi helyzettől függetlenül
2013. dec. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!