Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Térfigyelő kamera által...

Térfigyelő kamera által megbüntethetnek-e, ha "megállni tilos" táblánál megálltam, de nem szálltam ki + elakadásjelzőt kapcsoltam, mindennek időtartama kb 2 perc volt, szombat 20 óra után az Örs vezér téri IKEA mögött?

Figyelt kérdés

2013. dec. 15. 14:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem azért a két percért még a közteres se büntetne meg. Amúgy meg egy térfigyelő kamera kétlem, hogy sötétben egyértelműen azonosítaná a kocsit/rendszámot.
2013. dec. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Bár az is igaz, hogy a sötét ellenére, a látási viszonyok nem voltak rosszak, mert pont a lámpa alatt álltam meg, és a kamera kb 5 méterre volt.


Köszönöm a választ!

2013. dec. 15. 15:25
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A "megallni tilos" a kresz szerint nem azt jelenti, hogy "megallni tilos kiveve ha nem szallsz ki es bekapcsolod az elakadasjelzot". Ahol tilos megallni, ott tilos megallni. Meg neked is, meg elakadasjelzovel is. Tilos, es szerintem ezt te is pontosan tudod.


A kamera felvetele alapjan pedig megbuntetHETnek - ha a rendszam felismerheto, akkor 2 mp megallasert is megbuntethetnek. Persze egyaltalan nem biztos, hogy az adott kamera felvetelei alapjan birsagolnak.

2013. dec. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Pontosan tudom, hogy mit jelent a tábla. Ha nem tudnám, akkor ezt a kérdést valószínűleg fel se tettem volna, mert nem foglalkoznék ezzel. De adódnak olyan helyzetek amikor kénytelenek vagyunk megállni, én konkrétan telefonáltam, ezért álltam meg. De persze a hatóságot ez nem hatja meg... Köszönöm a válaszát.
2013. dec. 15. 16:00
 5/14 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek (és offtpoic): valóban vannak helyzetek, amikor meg kell állni, és egyetértek azzal, hogy vezetés közben telefonálni veszélyes - azonban nem tudom elfogadni a telefonálás miatt a tilosban történő megállást.


Nem ismerem a környéket, de a megállni tilos mindig valamilyen okból van kihelyezve, nem csak viccből. Nem hiszem, hogy a telefonálás elég nyomós ok arra, hogy az ember megálljon a tilosban, ezzel esetleg balesetveszélyes helyzetet teremtve.


Lekanyarodhat egy mellékutcába, behajthat egy parkolóba, de az út közepén megállni, mert épp rámjön a telefonálhatnék - pofátlanság.

2013. dec. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A tábla valószínűleg azért van kitéve, mert az üzletközpontból kihajtó autók végett ne legyen torlódás, (direkt folyamatosan figyeltem hátra, hogy ha tömegesen jönnek a parkolóból kifelé, akkor ne legyek ott zavaró tényező, 2 párhuzamos sáv vezet kifelé, én a szélsőben álltam meg) + a közelben van egy iskola és gondolom azok miatt lett kitéve, akik a gyereküket az út szélén megállva "rakják ki".
2013. dec. 15. 16:13
 7/14 A kérdező kommentje:
Sokkal inkább érdekelne az, hogy ezeket a felvételeket folyamatosan nézik, vagy el kell múljon valamennyi idő hogy visszanézzék, vagy csak akkor veszik elő ha valami bizonyítékot keresnek balesetek, lopások szempontjából?
2013. dec. 15. 16:18
 8/14 anonim ***** válasza:

"De adódnak olyan helyzetek amikor kénytelenek vagyunk megállni, én konkrétan telefonáltam, ezért álltam meg. De persze a hatóságot ez nem hatja meg..."


Ezt a kamu dumát persze, hogy nem értékeli senki! Legalább valami jobb dumát találj ki! Cseng a telefon, no és?

Ja tudom, épp a világot kellett megmenteni, azért volt oly annyira halaszthatatlan a telefon, hogy képtelen voltál még 50 métert autózni, mielőtt felveszed!

1500 Ft egy headset.

:D

2013. dec. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Napkiraly ***** válasza:
alapvetően nem valószínű,szerintem nyugodj meg
2013. dec. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves válaszíró. A hangsúly nem a telefonon van, hanem azon hogy most számítanom kell-e arra hogy a közterület felügyelet feljelent-e...
2013. dec. 15. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!