Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Te is ott hagyod a kocsid/moto...

Te is ott hagyod a kocsid/motorod járó motorral benne a kulccsal? Mi van ha valaki fogja, és elviszi?

Figyelt kérdés

Sétáltam kialltak a kocsival a garázsból, udvarból, nő kiszáll, jár a motor, benne a kulcs, és bemegy a garázsba, becsukni a házat.

Senki mem ült a kocsiban, és senki nem volt ott.

Most mi van, ha fogom, és elhajtok a kocsijával?

Te szoktál ilyet csinálni?



2013. dec. 24. 09:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Falun lakom és nem forgalmas az utca tehát senki nem fog beülni ameddig becsukom a kaput.

Városban viszont sose hagyom magára a kocsit lezáratlanul.

2013. dec. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szoktam ilyent csinálni, de csak itthon. Kiállok az udvaromból, akkor nem állítom le a kocsit arra az időre, hogy bezárjam a kaput, illetve mikor jövök haza, akkor se, hogy kinyissam a kaput (sajnos nem távvezérelhető). Kb. 2 méterre van a kocsi, nincs felügyelet nélkül, de amúgy is normális környék (családi házas övezet, zsákutca, csak az jár itt aki itt lakik, szóval az idegen egyből feltűnne). Amúgy mindenhol lezárom, egyedül a benzinkúton nem. A kulcsot viszont ott is kiveszem és zsebre vágom.
2013. dec. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A lakáskulccsomón és a céges kulccsomón is van egy másolt kulcs, csak kocsiajtót nyit.

Sokszor előfordult, és ha csak 3 méterre megyek a kocsitól, és jár a motor, mindig bezárom.

2013. dec. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezeket szokták kifigyelni aztán előbb-utóbb hopp és nincs autó. Több ismerősöm is így járt.


Én reggel kiállok, járatom a motort, de a kapu ilyenkor még zárva van. Amikor kimegyek a kapun, odaállok rögtön mellé, úgy, hogy csak a vezető oldali ajtó nincs zárva és becsukom a kaput. Ha valaki bevállalja, hogy 1,5 méterre tőlem beugrik a kocsiba és elindul... hát nem valószínű

2013. dec. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én mikor itthon a faluba beugrok a boltba, akkor nem szoktam leállitani a motort, mert kb 30 másodperc alatt megveszem ami kell, és azért nem állitom le, zárom be, utána meg nyitás, inditás, stb.
2013. dec. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ti tudjátok, nekem nem fáj kihúzni a kulcsot arra a fél percre sem, amíg bezárom a garázst. A mi környékünk középosztálybeliek lakta rendezett külváros, mégis vittek el garázst nyitó szomszédtól így kocsit, még a vérzivataros 90-es években. Apám már akkor megtanított arra, hogy mindig ki kell húzni a slusszkulcsot, ha kiszállok, pedig hol voltam én még akkor a jogsitól...


Benzinkúton meg aztán különösen okos dolog nyitva hagyni a kocsit - hiába van bekamerázva, sima ügy egy GPS-t, mobilt vagy rádiót megfújni másodpercek alatt

2013. dec. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok. 6-os, azért ennyire nem kell parázni. Ha valaki elviszi a műszerfalba épített CD lejátszót még fizetek a kúton, az megérdemli, vigye. GPS csak a mobilomban van, az pedig mindig a zsebemben van, tehát esélytelen, hogy ellopják. A kabátot, táskát, stb. mindig a csomagtartóba rakom (balesetvédelmi okokból, ütközés esetén nem szeretném ha lefejeznének bárkit is), az pedig meg van hekkelve, csak akkor nyitja a központi zár, ha én is akarom. Alapesetben csak kulccsal nyitható, így az se fordulhat elő, hogy a piros lámpánál kikapjanak belőle valamit. De akár bent is hagyhatnám a kulcsot, ugyanis van benne rablásgátló is, nem hiszem, hogy abban az egy-két percben megtalálja a kapcsolót valaki, még fizetek, jól el van rejtve :) Van olyan kollégám, akinek néhány hete vittem valami cuccot, neki egész nap nyitva volt a kocsija, hogy még a kulcs is benne volt (ha nem hagyja bent a kulcsot, akkor egy idő után lezár neki automatikusan, nem tudjuk kiiktatni, hülye franciák), azért, hogy bele tudjam tenni a csomagot. Pedig egy ezer főt foglalkoztató cég nem zárt parkolójáról van szó.
2013. dec. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én se szoktam addig leállítani. Nekem az autó kulcs nélkül indul, szóval emiatt nem kell félnem, hogy elviszik. Azaz igen, de a kulcsot -távirányítót- nem hagyom benne, mindig nálam van. Szóval aki elvinné, nem jutna messzire. 10 méter után letiltana az elektronika. A céges Octaviaval ezt már nem merem eljátszani, mert az r0hadék bicskakulcs, csak kinyitni tudod távirányítóval, indítani már kulccsal kell. Főnök szerintem nem örülne hogy megfújták a fél éves céges kocsit.:D
2013. dec. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Keresztapámtól régen így lopták el a Passat-ját. Aztán utána rohant, belekapaszkodott a kocsiba, az aszfalt pedig jól lehorzsolta menet közben a lábát, miután szétszakította a nadrágját.


A kocsi természetesen nem lett meg soha.

2013. dec. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
40 éve egy szomszédommal mentem a tanyájához segíteni. Útközben megálltunk, ő bement a boltba, és a kocsiban vártam. Megütköztem azon, hogy kivette a kocsiból a slusszkulcsot. A minap a feleségemet vittem valahova, megálltunk útközben, kiszálltam, és automatikusan kivettem a kulcsot.
2013. dec. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!