Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egyedül vezeted a kocsidat...

Ha egyedül vezeted a kocsidat és nem vagy bekötve mért büntetnek meg?

Figyelt kérdés
Tekintsünk el attól a ténytől hogy a kormány minél több pénzt szed ki az emberekből, (pl. 7 évig taró metró építésre... :/ ) így viszont vajon mi oka lehet annak hogy ha a saját autódat egyedül vezeted úgy hogy nem vagy bekötve, súlyos tízezrekre megbüntetnek. A saját életemért nem én vagyok a felelős? Mást nem veszélyeztetek ezzel, csak magamat. Én sem büntetem a meg a zsarut hogy nem hord a járőrözés közben, még a műszakja tart golyóállómellényt. Mert pont leszarom hogy meghal e vagy nem. Ennek fordítva is igaznak kéne lennie.

2014. jan. 24. 16:17
1 2 3
 1/23 petizacc ***** válasza:
100%
Azért, mert ők nem csak mások, hanem a saját biztonságodat is kötelesek óvni, még ha nem is tetszik.
2014. jan. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak ha kirepülsz, és agyon csapsz egy ártatlan gyalogot a hab testeddel, akkor máris veszélyeztetsz mást is.
2014. jan. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokkal drágább a kórházi ellátásod, ha súlyosabban sérülsz.

Másrészt meg az állam igyekszik védeni az állampolgárait, még a hülyéket is.

2014. jan. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ennek két oka is van (és egyáltalán nincs köze hozzá az államnak):

1: (ez a fő ok) Ha megsérülsz, nem mindegy, hogy mennyibe kerül a gyógyításod a társadalombiztosítás számlájára, ami ugye a közös pénzünk, amit mi fizetünk be! (megrokkansz, vagy sem) Ha be vagy kötve, akkor nyilván kevésbé sérülsz meg tehát olcsóbb lesz az orvosi ellátásod.

2: Ha meghalsz egy balesetben (tegyük fel azért mert nem voltál bekötve), ahol ugyan nem te voltál a hibás, a vétkest nem súlyos, hanem halálos közúti baleset okozásáért fogják elítélni (bár figyelembe fogják venni, hogy nem kötötted be magad), de a lelikiismeretében mégis az marad meg, hogy megölt valakit, hiába tudja, hogy nem voltál bekötve...

2014. jan. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az utolsó mondja.


Ha bekötöd magad akkor pl kiszállsz az autóból saját lábadon pár karcolással. Egy kis jód, sebkötöző aztán mehetsz isten hírével...

Másik eset: Kirepülsz a kocsiból, hónapokig kell veled kínlódni a kórházban, gyógytorna, kezelések, rehabilitáció stb stb mert 1 mozdulatra képtelen voltál elindulás előtt.

2014. jan. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
2%
Azért mert szabályországban élünk,és nincs jogunk ezt felülbirálni., mégha baromság is az egész.
2014. jan. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó előtti azaz 3-as. Csak közben jött még 1 válasz :)
2014. jan. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
6%

mert még több pénzt akar beszedni az állam tőlled, hogy lenyalja a fizetésed 80%-át különböző fiktív "adók" néven.

plusz még meg is büntet rendőrségá ltall.

2014. jan. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
26%

...ha meghalsz ugye nem éri meg nekik ez logikus... :) milyen népcsoport pénzéhes ennyire? hát igen az az 1-2 ember is számít nekik... :)

azok meg dilettáns birkák, akik azt hiszik, hogy számít az államnak a bitztonságotok, mert leszarják magasról, csak a pénzt nézik hidd el mégha fáj is.

2014. jan. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

6.

már hogy ne lenne jogunk felülbírálni? :)

tudod engem sokan elmebetegnek tekintenek, mert leszarok mindent, és mindenkit, mondhatni királyként élek, saját szabályaim szerint.

magamnak tudom mi a jó, én egy ilyen csávó vagyok.

úgy alakítsd ki az életed, hogy ne fájjon 1-2 büntetés, megengedheted magadnak, hogy ne légy báb, akit az állam rángat, és be is tartja amit kérnek tőle, mert nem lenen pénze kifizetni.

anno a királyok határozták meg a szabályokat, akik a nemességből kerültek ki, ő állt kapcsolatban a királyi őrséggel, azaz rendőrséggel, ő határozta meg a a főbb szabályokat.

miért ne lehetnék én a király? vagy legalább a saját magam királya?

:) remélem érted ;)

2014. jan. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!