Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most akkor lehet vagy nem...

Most akkor lehet vagy nem első ülésen menetiránynak megfelelően bekötött gyerekülésben gyereket szállítani?

Figyelt kérdés

Itt azt olvasom, hogy lehet, meg már több autóban is láttam, de nem találom erről a jogszabályt sehol. Mindenhol azt írják, hogy csak menetiránnyal ellentétesen lehet bekötni.

Nekünk van 2 autónk is, amiben nincs gyárilag hátsó biztonsági öv, akkor azokban egyáltalán nem lehet gyereket vinni??



2014. jan. 28. 16:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
27%

Első ülésen csak menetiránynak háttal lehet, és a légzsákot ki kell kapcsolni azon az oldalon.

Biztonsági öv meg kötelező minden embernek az autóban.

2014. jan. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Viszont ha gyárilag nincs, akkor nem kötelező bele szereltetni.

Ebből gondolom, hogy akkor azzal az autóval egyáltalán nem lehet gyereket szállítani.

2014. jan. 28. 16:54
 3/28 anonim ***** válasza:
73%

Nem azért kell a biztonsági öv a gyereküléshez hogy a rendőr ne szórakozzon hanem hogy egy esetleges balesetnél a gyerek ne haljon meg.

Nem tudom mennyi beszereltetni egy biztonsági övet, de ha annyi pénzt nem áldozol a gyereked egészségére...

2014. jan. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Tudom, eszembe sem jutna így vinni a gyereket. A felnőtt utasok bekötésére írtam, hogy nem kötelező beletennem.

Van 1 olyan kocsink is, amiben mindenhol van, csak kíváncsi voltam, hogy azokkal, amikben nincs öv, lehet-e elöl vinni, mert ott van.

És láttam már olyat, hogy elöl volt bekötve a gyerek.

2014. jan. 28. 17:05
 5/28 A kérdező kommentje:
2014. jan. 28. 17:16
 6/28 anonim ***** válasza:
Énmár látta a vezető ölében ülő bébivel közlekedő nagymestert is.
2014. jan. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Kresz 48. § (7) A gépkocsiban vagy a mopedautóban utazó 150 cm-nél alacsonyabb gyermek - a testsúlyához igazodó kialakítású - gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermekbiztonsági rendszert kialakításától függően a járműnek erre a célra gyárilag kialakított rögzítési pontjaihoz, vagy az üléshez tartozó biztonsági övhöz vagy ennek bekötési pontjaihoz kell csatlakoztatni. A gépkocsi és a mopedautó üléseihez - a vezető ülését kivéve - gyermekbiztonsági rendszer szerelhető be. Az első üléshez - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermeket a gyermekbiztonsági rendszerhez tartozó hevederekkel (pántokkal) is rögzíteni kell.
2014. jan. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Szerintem ma már nincs olyan autó, amelyben nem lenne elöl biztonsági öv. Már a Trabantban is alapfelszereltség volt 1960-ban is, elöl mindkét oldalon.
2014. jan. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Igen. De a kérdés, hogy ELŐRE beköthetem e menetiránynak megfelelően, mert HÁTUL nincs biztonsági öv?
2014. jan. 28. 19:08
 10/28 anonim ***** válasza:

Igen bekötheted!

Olvasd végig a KRESZ 48 paragrafusát, de ne hagyd ki a 9. bekezdést sem!

2014. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!