Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 2 teherautó/kamion között...

Evele123 kérdése:

2 teherautó/kamion között erős szembeforgalommal országúton haladsz. Hogy oldható meg a helyzet?

Figyelt kérdés
A fő probléma az, hogy te szabályosan mennél, betartva a követési távolságot, sebességet, de a mögötted haladó kamion ott van tőled 5-10 méterre és ha nem akarod, hogy túl közel jöjjön, bele kell taposnod (90 helyett kb. 110-el) a Suzukidnak, a gyerek a hátsó ülésen. Az előtted haladó teherautó meg nem ad túl sok biztonságérzetet, csak egy hirtelen fékezés és megyünk a levesbe? Ti hogyan oldanátok meg ezt a helyzetet? Előzni nem tudsz a szembeforgalom miatt.

2014. jan. 14. 04:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én ,simán leindexelnék jobbra ,és az első buszöbölbe/parkolóba/útkereszteződésbe félreállnék,majd 30 másodperc múlva folytatnám az utamat,
2014. jan. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Pontosan ahogyan az első válaszoló írja! Ez a legtisztább és egyszerűbb megoldás.
2014. jan. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kis Swiftben lehet, hogy én is félnék, és kiállnék, de a jelenlegi családi autónkkal nem érdekel különösebben, hogy 10 méterre követ egy kamion. Ritkán van ilyen helyzet, ki szoktam várni a megfelelő időpontot és előzök.


Inkább azt kellett volna elérni, hogy az első kamion ne előzzön meg. Még 110-ig se kellett volna nyomni, csak 95-ig max. 100-ig (a km óra úgyis felfelé szokott csalni), és akkor nem kerülsz szorult helyzetbe.


Szerintem.

2014. jan. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz!
2014. jan. 14. 08:12
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Engem nem érdekelne. Ha mondjuk tartana normális követési távolságot, akkor elengedném, ha bunkóskodik, hogy a seggemben van, akkor szépen 80-90 között eldöcögnék. Megjegyzem, hogy ő csak 70-nel mehetne.
2014. jan. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom ez a szituáció mikor fordul elő. Nem állítom, hogy nálad is ez a helyzet, csak azt, hogy így szokott lenni.


Megy a teherautó olyan 75 - 80 körül, ez egy belföldes szüttyögő valami. Követi a Swift, szép nyugodtan, szembe erős forgalom, de azért közel sem esélytelen, hogy előbb - utóbb majd lehetne előzni. Annyit látni, a suzukis versenyzőnek esze ágában sincs előzni, el van foglalva a követési távolságával, meg hogy ő most nagyon szabályos és ráér. Nekem viszont ki kéne lépni, ezért figyelem a kamionból - jóval messzebbre látok fentről - a szembe forgalmat, ugrásra készen, mert 16.5 méterrel nem olyan egyszerű előzni mint a Swifttel, hogy amint lesz egy kis rés, leversenyezzem őket. Én örülnék a legjobban, ha előbb a Suzuki előzné ki a teherautót és lehagyna a fenébe, mert akkor nem kettőt kéne megelőznöm egyszerre, de láthatólag erre nincs ingerenciája, csak nyomul 82 - vel rendületlenül.

2014. jan. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A teherautókat 90 környékére korlátozzák, max 94-ről beszélhetünk, persze kikapcsolható-kijátszható mindez, de végig fogja neki nyomni 90-el, ezt el lehet mondani. Persze lehetséges a 110, az esélye megvan, de kicsi. Esetleg ha meggurítja lejtőn lefele, bár akkor is csak fél percre max, mert a tachográf rögzíti. Amúgy el kell engedni, Félrehuzódással, megállással.

A fékről meg annyit hogy egy mostani kamion nem úgy lassul mint egy régi, lehet jobban megállna mint te.

2014. jan. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!