Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a következő tábla jelentése...

Mi a következő tábla jelentése? És hogy alakulnak az elsőbbségek, ha ilyen tábla van?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy Elsőbbségadás kötelező tábla alatt kiegészítő tábla van, amin van egy vastag nyíl, mint itt a 3. tábla:

[link]

1., Ha jobbra akarok kanyarodni, és előttem van egy ilyen tábla, akkor kinek kell elsőbbséget adnom?jobbra fölfele van?

2., És mi van akkor, ha majdnem ilyen tábla van előttem, de a vastag nyíl a kiegészítő táblán balról



2014. márc. 1. 23:30
 1/7 A kérdező kommentje:

Hoppá, egy kicsit összekeveredett. Úgy gondoltam, hogy:

1., Ha jobbra akarok kanyarodni, és előttem van egy ilyen tábla, akkor kinek kell elsőbbséget adnom?

2., És mi van akkor, ha majdnem ilyen tábla van előttem, de a vastag nyíl a kiegészítő táblán balról jobbra fölfele van?

2014. márc. 1. 23:33
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindig a vastag vonallal jelzett úton haladónak kell elsőbbséget adni.
2014. márc. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A vastag vonallal jelölt úton haladóknak van elsőbbsége. A vékony vonallal jelölt utakon érkezők között pedig a jobbkézszabály dönt.
2014. márc. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1.,Tehát akkor ha ilyen tábla van előttem, akkor csak a kiegészítő táblán vastag vonallal jelölt irányba haladók részére kell elsőbbséget adnom?

2.,És ha jobbra akarok kanyarodni, és ilyen tábla van előttem, de olyan kiegészítő táblával, amin a vastag vonal balról jobbra fölfele irányul, akkor ha jól értem, senkinek nem kell elsőbbséget adnom?

2014. márc. 2. 13:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha jobbra akarsz kanyarodni, és előtted van egy ilyen tábla, akkor elsőbbséget kell adnod annak, aki szemből jön és ugyanoda akar kanyarodni, ahova Te. Ha nem lenne kiegészítő tábla, akkor neked lenne elsőbbséged. A tábla miatt viszont neki van elsőbbsége.
2014. márc. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a vastag nyíl a kiegészítő táblán balról jobbra fölfele van (2-es kérdés), de te továbbra s jobbra akarsz kanyarodni, akkor neked van elsőbbséged (vele szemben), mert ő letér a főútvonalról és tégedet jobbról talál...

Regula: Ahol Elsőbbségadás kötelező tábla van, ott a másiknak is van táblája (!), helyesebben mindenkinek van táblája - mégpedig Főútvonal táblája (sárga rombusz) (neki is kiegészítő táblával).

Ezeknek a tábláknak éppen azért van egyedi alakjuk, hogy hátulról is fel lehessen ismerni (a Stop tábla az egyedüli nyolcszögű, az Elsőbbségadás kötelező az egyedüli fordított háromszög alakú, a Főútvonal az egyedüli rombusz alakú). Amikor tehát oda érkezel, egy szempillantás alatt felmérheted a helyzetet: én jobbra megyek, a főút szemből megy az én jobbom felé, ezért neki (hátulról nézve is) rombusz alakú elsőbbséget adó táblája van... Ez elsőre bonyolultnak látszik, de könnyedén rájössz a nyitjára, ha utána gondolsz.

2014. márc. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"e te továbbra s jobbra akarsz kanyarodni, akkor neked van elsőbbséged (vele szemben), mert ő letér a főútvonalról"


Ez nem igaz. Mivel ő főútvonalon jön, ezért neki van elsőbbsége.

2014. márc. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!