Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van jogosítványom, de 8 éve...

Van jogosítványom, de 8 éve nem vezettem autót. Hamarosan autót vásárolok, de nem szeretnék balesetet okozni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

9 évvel ezelőtt csináltam a KRESZ tanfolyamot és szereztem jogosítványt. Mivel családunknak soha nem volt autója, én is teljesen "szűzen" csináltam (vagy inkább kínlódtam) végig a tanfolyamot. Fiú létemre nem vagyok autób.u.zi, és bár szeretek vezetni, a kaotikus forgalom és egyes bosztohó autósok miatt ha csak lehet, tömegközlekedéssel vagy kerékpáron utazom. A KRESZ meg a műszaki simán ment, forgalmiból csak másodjára mentem át, úgy, hogy legalább 100 különórát vettem, haverokkal meg a jó fej oktatómmal gyakoroltam este és a hétvégeken. Így sikerült magabiztossá válnom és másodjára letennem a vizsgát.


A jogsi megszerzése után talán összesen 1000 km-t vezettem, aztán hosszú ideig nem volt szükségem autóra, mert a munkahelyemre simán be tudtam menni gyalog is, és egyébként is megfelelt a busz meg a vasút. Most viszont úgy néz ki, hogy a munkámhoz elkerülhetetlenül szükségem lesz autóra, és egy kissé be vagyok sózva. Azt sem tudom például, hogyan fogom hazahozni az autókereskedésből. De a legnagyobb gondom az az, hogy milyen módon hozhatom megint vissza a vezetési rutinomat ennyi idő után, mert még véletlenül sem szeretnék másban kárt tenni, vagy az autót összetörni. A KRESZ könyvet újra meg fogom tanulni, és végigcsinálom a teszteket. De a legnagyobb fejtörést a rutin okozza...


Volt (van) más is hasonló cipőben? Ti mit tennétek a helyemben? Mennyire nehéz egy "passzív" vezetési gyakorlatot feleleveníteni?


2009. dec. 13. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:

2 lehetőség van.


Az egyik az hogy egy rutinos, kedves és nyugodt ismerősöddel elmész vezetni egy kisebb forgalmú útra és gyakorolgatsz, vagy megkeresel egy oktatót, akinél befizetsz pár órára hogy gyakoroljatok.


Nem ciki az oktatós se, amikor csináltam a jogsit, volt egy 40-es nő az oktatómnál akinek már x ideje megvan a jogsija, de ne vezetett. És most lett egy kis autója, de félt beleülni, így újra gyakoroltak mindent az oktatóval :)

2009. dec. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is azt tudom ajánlani amit az előttem válaszoló írt. :) Mindenképpen gyakorolj amennyit csak tudsz mielőtt meglesz a saját autód! Rutint csak gyakorlással tudsz szerezni és előbb, utóbb muszáj lesz bemenned a forgalomba.
2009. dec. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a helyedben azt csinálnám, hogy egy jól vezető barátomat/rokonomat/ismerősömet kérném meg, hogy hozza haza az autót a kereskedésből.

Ez azért is jó lenne, mert segítene átvenni az új autót (papírok, tartozékok, stb.)...


Utána, ahogy a többiek javasolták : gyakorolj ismerőssel, fizess be néhány órát egy oktatónál!

Utána meg szép lassan kezdj vezetni, előbb csak éjszaka (mikor nincs forgalom), utána környező utcákon...

Ha így már magabiztos agy, akkor lehet hétvégenként kirándulgatni, mire észreveszed, megszerzed a rutint! :D

2009. dec. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!