Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy ilyen mentőcsónakban hogy...

Egy ilyen mentőcsónakban hogy a csudába fér el 65 ember? (Titanic)

Figyelt kérdés

Mert szerintem maximum olyan 30-40 db ember fér el egyben, de állítólag ezek 65 személyesek voltak.


[link]



2014. márc. 13. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
A látszat csal, a valóságban ezek 9 m hosszú csónakok voltak. A férőhelyek száma pedig nem jelenti egyben a leülésre alkalmas helyek számát is. A 65 középtermetű ember azt jelenti, hogy ennyi fővel nem süllyed el a csónak, de nem jelenti, hogy ez a 65 fő mind kényelmesen le is tud ülni. Gondolj bele, csúcsidőben egy régi 260-as Ikarus busz hány főt szállít, állítom olykor a 100-at is megközelíti, pedig azok kisebbek! Ilyesmiben gondolkodj. :)
2014. márc. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocs, hülyeséget írtam, egy Ikarus 260-as 11 m hosszú, tehát 2 m-rel hosszabb mint a Titanic mentőcsónakja, és hivatalosan 76 főt szállít. Szóval kb. reális, mert szélességben a csónak jobb. A belfast-i terhelési próbán az urak mind egymás nyakán nyomorogtak, mivel a fő cél a vízkiszorítás mérése volt, tehát hogy mekkora terhelésnél marad fenn a vízen. Más kérdés, hogy egy ilyen csónak 65 fővel baromira sehová nem tud menni, mert képtelenség evezni rajta, de elsődleges célja az életmentés, az pedig elviekben megér egy tömegnyomort. :D
2014. márc. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
a regi ikarus altt a bp-i kek buszra gondolsz?Bazz az 100 embert is elvisz?Huh sosem gondoltam bele, pedig hänyszor nyomorogtam...
2014. márc. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!