Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jobbra előre parkolásnál...

Jobbra előre parkolásnál (merőleges) átlehet menni a szembejövő sávba?

Figyelt kérdés
elfelejtettem. úgy emlékszem átlehet, csak kell jelezni előtte balra?
2014. márc. 20. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:

én úgy tanultam, hogy kérdőjelben állunk be. ezen az a vicc, hogy a hatóság vizsgás pdf-jében full máshogy van.


Tehát mész, megkeresed a helyet a jobb oldali sávban.

Jobbra indexelsz, megállsz.

Körbenézel, nem jön e senki, se elölről, se hátulról akit zavarnál, és hátratolatsz monjduk 4-5m-t, de döntsed majd el te, hogy mennyi hely kell.


Megint körbenézel, ha nem jön senki, akkor elindulsz, balra indexelsz és átmész a másik sávba, utána jobbra indexelve beállsz a helyre, gyakorlatilag egy kérdőjelet lerajzolva.


Mielőtt jobbra kanyarodsz a szembe sávból a tied felé, ne felejts el kinézni jobbra a tükörbe és a holt térbe, esetleg egy gyors hátrapillantás. Megbuksz ha nem teszed, jöhet mögötted bármikor egy idióta aki el akar zúzni melletted jobb oldalt parkolás közben.

2014. márc. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sinead ***** válasza:
Nekem is úgy tanították mint Kamumail nevű felhasználónak.
2014. márc. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Jobbra indexelsz, megállsz.

Körbenézel, nem jön e senki, se elölről, se hátulról akit zavarnál, és hátratolatsz monjduk 4-5m-t, de döntsed majd el te, "


Ez ott bukik meg, hogy amint megállsz, a mögötted jövő fél méterre beáll a seggedbe. Nem lesz esélyed ennyit hátramenni.


Ha szembe akarok beállni, akkor mielőtt elérem a parkolóhelyet már egészen behúzódok balra és jobbra indexelek. Így simán rá lehet fordulni egyből. Ha szükséges még ilyenkor is át lehet térni a szembesávba, hog nagyobb ívben tudj kanyarodni.


Ha hátramenetbe akarok beállni, akkor indexelek és megállok az üres parkoló után, hátramenetbe teszem, hogy lássák mit akarok. Amikor nincs senki közvetlenül mögöttem, alászedem és elindulok hátrafelé. Sokszor simán be lehet állni már így. Ha nem sikerül, akkor kicsit korrigálok (előre menet) és utána fejezem be a manővert. Sávot nem szükséges elhagyni.


Egyébként, ha nincs záróvonal, természetesen át lehet menni a szembejövő sávba, csak megfelelően jelezni kell.

2014. márc. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ez ott bukik meg, hogy amint megállsz, a mögötted jövő fél méterre beáll a seggedbe"


Erre nekem az oktató mindig mondta, hogy várjak csak, majd észhez tér és kikerül. Így is volt.


Kivéve egyszer. A vizsgámon nemrég (igaz az hátra balra menet volt) :)


Hülye kisteherautó beleállt a seggembe, lehet már az indexemet se látta, annyira közel állt.


Vártam, a végén tolatott és kikerült. Kiderült, hogy a szerencsétlennek még hosszú pótkocsija is volt.


Még a biztos is megjegyezte, hogy nem érti miért ezen a kis utcán van ekkora forgalom. (az oktató amúgy a végén lecseszett, hogy előre kellett volna mennem és hagynom, hogy kikerüljön. szerintem meg simán újra a seggembe állt volna a kocsi én meg a végén azt is elfelejtem, hogy hova akartam parkolni..)


A vicc az volt, hogy mire kitisztult minden, és álltam volna be, még elengedtem egy másik tanulót, és azt vettem észre, hogy elkezd beállni oda ahova akartam. Az oktatóm már ki akart szállni szólni nekik, hogy vizsgázunk, de inkább mondtam hogy keresek más helyet.

2014. márc. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amúgy akinek rutinja van, az már megállás nélkül beparkol. Tanulóként megállni, körbenézni meg minden, másképp nem megy. Plusz ha úgy parkolsz be, hogy nem állsz meg, nem nézel körbe, illetve ha jön valaki és egy kicsit is akadályozod, akkor már megbuktál.
2014. márc. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!