Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A záróvonalat akkor sem...

A záróvonalat akkor sem szabad átlépni, ha műszaki hibás autó áll előttem a záróvonal mellett?

Figyelt kérdés

A KRESZ alapján egyáltalán nem szabad érinteni sem. Itt nem csak az előzésről van szó, így a kikerülés fogalma sem ad felmentést ezalól!



"c)147 záróvonal: hosszirányú folytonos vonal, amely az úttest felezővonalát jelzi, illetőleg a két forgalmi irányt, a forgalmi sávokat egymástól, vagy a nyílt villamospályát a forgalmi sávtól választja el; a záróvonalat járművel sem átlépni, sem érinteni nem szabad; ha azonban közvetlenül a záróvonal mellett terelővonal is van, a záróvonal a terelővonal felől – az előzésre, illetőleg a bekanyarodásra vonatkozó szabályok megtartásával – átléphető;"



2014. márc. 22. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tanultam anno hogy kikerülés esetén átlépheted a záróvonalat.
2014. márc. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen ez így van, semmiképpen sem szabad átlépni.

De a KRESZ ír a műszaki hibás autókról is


"Műszaki hiba

56. § (1) A vezető köteles a járművet – lehetőleg olyan helyen, ahol a forgalmat nem akadályozza – haladéktalanul megállítani, ha a jármű olyan hibáját észleli, amely balesethez vezethet, különösen ha elromlott a jármű...."


Ha ezt vesszük figyelembe 10000000%, hogy a joggyakorlatban engedélyezik ilyenkor a záróvonal átlépését, mert ennyi erővel 1 hónapig is ott állhatnál.

Az tény és való, hogy erre nem tér ki a Kresz, de ez egy elfogadott dolog, hogy erre nem büntetnek. A baj akkor van, ha ebből lesz egy baleset, hogy most felelősségre lehet vonni vagy nem aki így megy át a záróvonalon és okoz balesetet. Valószínűleg még nem volt ilyen eset, máskülönben már a törvényben valami megjegyzést tettek volna már erre.

2014. márc. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Én úgy tanultam anno hogy kikerülés esetén átlépheted a záróvonalat."

De a kikerülés fogalma nem engedélyezi a záróvonal átlépését. A kikerülés az előzni tilos táblát küszöböli ki, ahol nincs záróvonal. De ott is csak azért, mert az álló jármű melletti elhaladás nem előzésnek minősül.

2014. márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 reptoid ***** válasza:
100%

Valahol a legelején biztosan van egy pont, ami meg kimondja, hogy az ember azért a szabályokat bizonyos helyzetekben felülbírálhatja.


Amikor én voltam személyautóból vizsgázni, akkor a feladat végén mondta a vizsgabiztos, hogy okés, készen vagyunk, menjünk mostmár vissza a rutinpályára a következő vizsgázóért.

Na az odafele vezető úton volt záróvonal meg forgalom elől elzárt terület is. A sávomban egy gyökkettővel guruló vagy éppen álló (ezt menetközben nem igazán tudtam megállapítani) darus kocsi volt, aminek a tetején egy ember öntözte a villanypóznákon lévő virágokat.


Én meg körbenéztem, aztán felfestésen meg minden át kikerültem. A vizsgabiztos egy szót sem szólt érte. Direkt néztem a tükörben az arcát, de csak így beleegyezően bólintott egyet.

2014. márc. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Valahol a legelején biztosan van egy pont, ami meg kimondja, hogy az ember azért a szabályokat bizonyos helyzetekben felülbírálhatja. "


Nincs ilyen leírva. ezt csakis a joggyakorlat bírálja felül. Tehát azok a döntések, amit főként bírók hoznak egy-egy esetben.


Pl ilyen esetben valószínüleg azt hozták, hogy nem büntetnek. De a törvén attól még tiltja.

2014. márc. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet átlépni, csak megtűrik.
2014. márc. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Rákerestem és ezt találtam:

[link]

2014. márc. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Nem. Köteles vagy megszerelni az előtted vesztegelő kocsit, vagy megvárni, amíg eltolják... :-)
2014. márc. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy a műszaki hibás autó mögött közlekedő, miért nem segít a forgalmi akadályt megszüntetni?

Nem azt kell nézni, hogy hogyan lehet szabályosan eltakarodni onnan, hanem, hogy tudsz-e segíteni neki, akár csak az autó félretolásával.

2014. márc. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ilyenkor át lehet lépni a vonalat, nem kell ott dekkolni 1 hétig, aztán a mögéd érkezőkkel együtt tábort verni az úton és kedélyesen elcseverészni... Viszont ha ebből baleset lesz, akkor tied a felelősség.
2014. márc. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!