Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A záróvonalat akkor sem...

A záróvonalat akkor sem szabad átlépni, ha műszaki hibás autó áll előttem a záróvonal mellett?

Figyelt kérdés

A KRESZ alapján egyáltalán nem szabad érinteni sem. Itt nem csak az előzésről van szó, így a kikerülés fogalma sem ad felmentést ezalól!



"c)147 záróvonal: hosszirányú folytonos vonal, amely az úttest felezővonalát jelzi, illetőleg a két forgalmi irányt, a forgalmi sávokat egymástól, vagy a nyílt villamospályát a forgalmi sávtól választja el; a záróvonalat járművel sem átlépni, sem érinteni nem szabad; ha azonban közvetlenül a záróvonal mellett terelővonal is van, a záróvonal a terelővonal felől – az előzésre, illetőleg a bekanyarodásra vonatkozó szabályok megtartásával – átléphető;"



2014. márc. 22. 09:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"zerger nevű felhasználó válasza:


Rákerestem és ezt találtam:

[link]



Ez a baj, hogy a jogszabály tiltja, de az értelmező magyarázatok pedig engedik. Ez a joggyakorlat. De már régen nincsenek olyan jó KRESZ könyvek magyarázattal, mint régen.


De ha már a magyarázatban engedik, akkor miért nem tudták bele fogalmazni a törvénybe? Mert nem mindenki fog a kezében olyan kresz könyvet, amihez van magyarázó rész is.

2014. márc. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!