Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Még 2 hétig kibírja a nyári...

Még 2 hétig kibírja a nyári gumi cserét a kocsi? Vagy baj lesz belőle?

Figyelt kérdés

A férjem szokta intézni a kocsival való dolgokat, és most el kellett mennie 2 hétre külföldre rokonlátogatóba.

És még téli gumi van a kocsin. Igazából csak boltba járni járok vele.

De nem csúszik, meg rendesen meg lehet vele állni.

Nagy baja lesz ha 2 hétig még a téli van rajta?

Nincs elkopva, csak azt mondják megolvad szépen lassan ilyen időben.

Szóval keressek egy gumist, vagy 2 hét még elvan a kocsi ha tényleg csak a boltig megyek el vele?



2014. márc. 24. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja kibírja. Kicsit jobban kopik a téli gumi nyáron de ha mész 200km-t nem fog elkopni.
2014. márc. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most pont jött a lehűlés, nekem még 3 hétig fenn lesz, mert a szüleimnél vidéken van a nyárim és addig nem megyek arra.

Ha a boltig jársz vele semmi baja nem lesz 20 fokban sem, kicsit jobban kopik de az nem távolság.

2014. márc. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a tavalyi egész évet végig téli gumival abszolváltam :)
2014. márc. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Sokan csak télivel rohangálnak és így nem kell félévente cserélni csak ha elkopott. Szóval nem lesz baja
2014. márc. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kzedjük ott, hogy évi 1000km alatt nem is érdemes két garnitúrát tartani. A pluszfogyasztás, amit a réli gumi okoz nyáron, nem jelent akkora veszteséget, mint az évi két gumiszerelés költsége. Arról nem is beszélve, hogy a gumikat 5-6 évente "illik" cserélni, állapottól függetlenül. Olyan sofőr még nem született, aki megfog az autópályán egy gumiszakadásos kocsit.
2014. márc. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!