Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit csináltok, ha éjszaka...

Mit csináltok, ha éjszaka kell tolatni, árok van az út szélén, és világítás meg semmi? Nem lehetne reflektort tenni a kocsi hátuljára?

Figyelt kérdés

Egyszer meg kellett fordulnom, mert bementem egy elég kihalt utcába, ami szűk volt, és két szélén árokkal. Volt 1 szélesebb rész, rákanyarodok a kerítéshez, berakom rükvercbe, nézem a tükröt, hát látom, hogy világít a tolató lámpa, de semmit nem világított lefele(ami a lényeg lett volna, hogy az árokba ne tolassak bele) letekerem az ablakot, úgy jobban kilátok, hát tök sötétséget látok, állítom lefele a tükröt(van ilyen elektromos cucc a kocsiban) lefele fordítom az útra, még mindig nem jó, mert sötét volt, tele gazzal az árok széle, és nem láttam határozottan, hogy "ott már a pereme az ároknak!" Tovább kellett menjek, és találtam egy nagyobb helyet az utca végén.



Most ilyenkor mit tudok tenni? Nem lehetne valami reflektort tenni az autó hátuljára, ami kifejezetten lefele világít?


Csak én vagyok olyan béna, hogy nem láttam egy sötét utcában a gazus ároknak a peremét? Menjek szemészetre?

Balra kilátok az ablakon kinézve, de a jobb oldali tükörben nehéz volt látni a sötét utcában a sötét árokszélét!


2014. márc. 1. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Ez most komoly? Ha a tükörben nem látsz semmit, én legalább is inkább úgy szoktam csinálni, hogy lehúzom az ablakot, kidugom a fejemet, esetleg az ajtót is kinyitom és pontosan nézem a kereket, hogy hol jár. Meg tartok elemlámpát is az autóban, erős fényűt. Kidogom és világítok vele. Esetleg még ki is szállok, hogy hol jár az autó és mennyit mehetek még.
2014. márc. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha pl. a másik oldali hátsó sarka van veszélyben, hogy nekitolatok valaminek, vagy árok. Na akkor szoktam kiszállni és nézegetni. Mert azzal ugye nem sokat érek, ha baloldalon lehúzom az ablakot, kinyitom az ajtót, de még az elemlámpával se, ha közben meg a másik oldalon lévő sarkát megzúzom az autónak.
2014. márc. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell szállni ha nem látsz semmit. Én kocsivál azért szoktam látni, esetleg felnyomni a hátsó ködlámpát ha van, meg mehet az elakadásjelző, annyi fényt ad azért. Vagy továbbmész egy jobban világított részhez.

Én az utánfutóra tettem fel hátra kettő ködzárót, az volt itthon. tolalásnál hátrafele nagyobb fényem volt majdnem mint előre.

Igaz műszakira le lett véve, ez kb 3 perc munka, de feltenni se volt nehéz.

De egy kérdés a nehéz, hogy a kocsira hova teszed hogy ne nézzen ki idiótán?

2014. márc. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mielőtt elkezdeném a műveletet az autó első lámpáinak fényében kinézem a helyet - van annyi gyakorlatom, hogy fel tudom mérni hol fér el az autóm.

Aztán világít annyit a tolatólámpa hogy lássak eleget. Ha nem, akkor meg letörlöm a lámpát... :P

2014. márc. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Van hátul reflektor, úgy hívják, hogy tolatólámpa. Ha nem tudsz annak a fényénél tolatni, akkor vagy cseréld ki, mert szar, vagy ne vezess.
2014. márc. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok új autóban haszontalan a tolatólámpa.


De van megoldás.


Első körben, bár nem ide tartozik, felejtsd el a tükörből való tolatást, azt csak referenciának használd, de elsődleges a hátra fordított tekintet legyen.


Én ilyen esetben mindig kiszállok és megnézem mi a helyzet.

Ha még így is több fény kell, akkor:

1. kapcsold be a ködlámpát. Ez bár pirosan, de nagyon jól világít.

2. tartsd egészen finoman nyomva a féket. Igen, a féklámpa is szépen fog világítani. Kuplongot meg finoman kezelve simán tudsz hátramenetet végezni, nem kell hozzá gáz.

2014. márc. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nalam detto nem er semmit a tolato, a fek is nagyon szar volt, bekotottem a kodoket + ba feknek, sima hatsok erosek, dupla izzos.

igy tolataskor a fekkel jobban latok.

2014. márc. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pofán kellett volna vágni azokat a tervezőket akik 1 db tolatólámpát terveztek a kocsikba! Hatalmas spórolás lehet csak semmit nem látni vele. Nálam még 2 van gyárilag és kettő hátsó ködzárófény,nem egy, ha ezeket felnyomom plusz rákapcsolom a féklámpákat látom még a múltat is ..

Neked is a ködlámpát ajánlom és a vészvillogót ,de be lehet kötni a féklámpát műszerfalról kapcsolhatóra is,nem szabályos de senki nem veszi észre és ilyenkor jól jön.

2014. márc. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Személyautóval nincs olyan gáz szitu, érzés, de én nem régóta vezetek buszt, és azzal vagyok bajba, ha kivilágítatlan helyen kell visszatolatni és a tolató lámpa nem jó vagy iszonyat gyenge, és a vészvillogó villogása is kevés! Jöhetnek a tanácsok, én ezek után a földre letennék egy zseblámpát, hogy annak mellé tolassak, már egy jó támpont lehet szerintem! De legjobb lenne, ha vmi erős lámpát a busz hátuljára fel lehetne mágnesezni és faca lenne minden.
2016. máj. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!