Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Idegesség miatt tapadnak rám,...

Idegesség miatt tapadnak rám, ha kifordulok valaki elé, akinek ezért kicsit lassitania kell?

Figyelt kérdés

Ha nem kényszeríti az ember veszfekezesre vagy irányának hirtelen megváltoztatására akkor szabályos kifordulni valaki elé. Más különben ott allhatnal percekig órákig egy forgalmas út mellett.

Ezt az oktatóm mondta!

De sokan ha kikanyarodok eléjük, a fenekembe jönnek, nem előznek, lehetne, de tolnak, pedig egyből felgyorsulok a lehető legnagyobb sebességre ami az úton szabalyos!

De percekig mögöttem jönnek nagyon szorosan, majd 3 4 perc után lemaradnak, lefordulnak.


Miért? Idegesek mert miattam fékezni kellett? Tehát gyorsan haladok, de sszinte tolnak le percekig majd hrtelen valamiért lemaradnak...



2014. márc. 28. 09:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
34%
Én ki tudok úgy fordulni más elé, hogy nem kell még lassítania sem. Sosem tolnak hátulról. Neked ugyanez miért nem megy?
2014. márc. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%

Sok a paraszt, és ezzel próbálja kifejezni, hogy hogy merészeltél te őeléje kikanyarodni, amkor az az út az övé, csak még elfelejtették átírni a nevét a földhivatalban.


Ha ílyen történik, nyugodtan lassíts le óvatosan - nem hirtelen fékezve - egy olyan tempóra, aminél már biztonságosnak érzed az általa tartott követési távolságot. Hidd el, 18km/h-nál észreveszi magát és lemarad.

2014. márc. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Akkor nem az a megoldás, hogy nem mászunk ki a másik elé, hanem a féket nyomkodjuk... Király, ma is tanultam valamit :)
2014. márc. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első/harmadik! Ha a szituáció tényleg az, amit a kérdező leírt (márpedig miért hazudna), akkor ő teljesen szabályosan kanyarodik ki.


Innentől kezdve pedig senkinek nincs joga őt veszélyeztetni (mondjuk erre amúgy sincs senkinek joga)!


Nem értem a nyafogásodat. Egy forgalmas főútra, csúcsidőben lehet, hogy sosem fogsz tudni kikanyarodni úgy, hogy senki ne jöjjön 300 méteren belül. Persze tudom, et Mózes fia vagy, neked megnyílik a Vörös tenger is, hátmég egy forgalmas főút! De neki nem. Nem kell várnia, ha szabályosan befér, hadd menjen. Te pedig majd szépen leveszed a lábad a gázról, ha épp eléd kanyarodik ki. Nem dudálsz, nem tolod le - kultutáltabb országokban már ez is bűncselekmény!

2014. márc. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Én sem érzem problémának, ha kicsit vissza kell vennem a tempóból egy kikanyarodó miatt. Persze pár másodpercbe beletelik felvenni a követési távolságot és ilyenkor közel kerülök, de szàndékosan tolni nincs semmi értelme, csak balesetet kockáztat vele az ember, amiért egyértelműen önmaga lesz a felelős.
2014. márc. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Hol olvastad, hogy én ledudálok vagy letolok akárkit is? Persze ez amúgy is bűncselekménynek számítana, egy forgalmas úton 18km/h-ra lassítani persze nem gáz ugye? Azért remélem érzed, hogy amit írsz az kicsit furcsa :D
2014. márc. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Miért is? Ha én szabályosan közlekedek és valaki veszélyeztet, akkor tán már csak jogomban áll a lahető legkisebbre csökkenteni az általa jelentett kockázatot?


Persze az, hogy tolnak meg levillognak szerinted normális, ugye? Mert eddig még csak erre utaltál.

2014. márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Beviz Elek ***** válasza:

Akkor tapadnak az emberre, ha kifordulsz és nyugdíjasan gyorsítasz. Nem kell versenyautó, csak lépj oda és vedd fel a forgalom tempóját.


Rám sosem tapadnak, mert odafigyelek hogy senkit ne tartsak fel. Kikanyarodok és nyomom a jobb szélsöt amíg fel nem veszem a tempót.


Én akkor tapadok, mikor kinéz, gondolkodik, elöttem kikanyarodik, lefékezek 20-30-ra és 300 méter múlva is 40-nel megyek mögötte.

2014. márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező azt írja, egyből felgyorsul a megengedett legnagyobb sebességre. Ha valaki ilyenkor is letolja, az paraszt. Pont.
2014. márc. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

De taposom neki, kiporgetem, de padló gázzal, se tudok 2mp latt 50 re gyorsulni! Akinél 2 lovas bmwvan az tud!

És nem fordulok ki eléjük veszélyesen!

De nem is lassít egyik sem, legalábbis azt ceszem észre, hogy már koppra rám jönnek, mikor még gyorsitanek!

2014. márc. 28. 10:29
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!