Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha véletlen az M0 asrol át...

Ha véletlen az M0 asrol át megyek egy autópályára, akkor már biztos lehetek benne, hogy küldik a csekket, mert nem volt autópálya díj fizetve?

Figyelt kérdés

És ha rögtön az első lehajton lemegyek, az tok mindegy, mert mindenhol van kamera nekik ugye?

Félek az m0 ast használni, mert mi van, ha el nézem a lehajtpt, a táblát, és meg büntetnek több tíz ezerre?

Hogy lehet megkülönböztetetni, hogy az meg m0 vagy ramegyek már az m3 ra?



2014. ápr. 2. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Jó nagy táblával ki van írva, hogy melyik lehajtó hova vezet. Nem is egy táblával, hanem két-három tábla is jelzi előre, hogy mi fog következni.

A lehajtósávban a nyíl mellett egy karikában ott van az is, hogy melyik útra jutsz.

Nem bonyolult :)

2014. ápr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
Ha a régi M0-ról lemész az M6-ra, ott még az érdi emelkedőig fel is mehetsz ingyen. Ergo az elméleted megdőlt!
2014. ápr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha még az autópálya ingyenesen használható szakaszán kihajtasz, természetesen nem büntetnek meg. Ha azon túlmentél, menj be az első benzinkúthoz és vegyél matricát. A matrica megvásárlása után ugyanis a rendszer töröl a nem-fizetők listájáról. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy - ha út közben nem kapsz ellenőrzést - az éjfél előtt megvett matrica mentesít a büntetés alól. Mozgó ellenőrrel eddig még csak benzinkút kihajtójánál találkoztam. Na ilyenkor már büntethetnek, mert a kútnál volt lehetőséget matricát vásárolni. Persze, ha rájössz a hibára, mobilról is vehetsz matricát.
2014. ápr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem mindenütt van bekamerázva, az M5-ösön sincs, de mint az első válaszoló írta többször is jó nagy táblákkal ki van írva mi merre megy. A fizetős szakaszok előtt pedig "Útdíj, Toll"

Ezen kívül ha itt eltévedsz, akkor komoly bajok vannak:

[link]


" az éjfél előtt megvett matrica mentesít a büntetés alól."


Ne higgy neki, csak viccelt! (Legalábbis remélem, hogy nem komolyan írta!)

2014. ápr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Így van, az ÚTDÍJ / TOLL feliratokat kell figyelni. Amerre ez van kiírva az előjelző táblákon, arra ne menj.


Bizonyos csomópontokban gyűjtő-elosztó sávok lehetnek a főpálya mellett, ezeknél a kevésbé rutinosaknak ijesztő lehet az Útdíj felirat, mellette a jobbra nyíllal. De ilyen esetben teljes vízszintes vonallal elválasztva lesz másik úti cél is a kijàratot előjelző táblán.

2014. ápr. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4. válaszolónak: a 3-as vagyok. A pénztárcám szerencséjére saját tapasztalatból tudom, hogy a tárgynapi matrica-vásárlással automatikusan törlődik a szabálytalanság a rendszerből. Erre akkor kérdeztem rá, amikor az egyik új M0-ás szakasz átadása után bementem a csőbe. Igaz, én nem éjfél előtt 2 perccel, hanem a pálya melletti első benzinkútnál vettem matricát. Biztosan tudom, hogy bekamerázott helyen hajtottam föl, így már biztosan megjött volna a csekk.
2014. ápr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!