Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Pofátlanság autóval utánfutóva...

Pofátlanság autóval utánfutóval a belső sávban menni 120 körül? Autópályán

Figyelt kérdés

Egyik nap láttam, előzte végig a külső sávban haladókat.

De mögötte meg pár autó a nyomában volt.

Ez csak gyorshajtás? Utánfutóval nem lehet 120al menni!



2014. jan. 8. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

"Utánfutóval nem lehet 120al menni!"


Lehet, csak nem szabad! Nem csak pofátlan, de több esetben is megszegte a szabályokat. Vannak ilyen taplók...

2014. jan. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

80 km/óra sebességgel mehetne, így ez szabálytalan.


Ettől eltekintve, a lassan haladó járműveket előzni önmagában nem szabálytalan akkor sem, ha másokat feltart. Természetesen a veszélyeztetés mindig tilos, tehát egy 130-cal menő elé nem mehetek be 80-al.

De az sem várható el, hogy kilométerekkel mögöttem jövőt is lássam. Ha úgy kezdem meg az előzést, hogy akkor még senki nincs közel, nem szegem meg a szabályt, ha visszatérni nem tudok, s közben utolérnek.

Természetesen az előzés befejeztével mindenképpen vissza kell térni a külső sávba.

2014. jan. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Ez azért elég nagy gyorshajtás. Én autópályán párszor húztam már utánfutót, keresel egy 90-ező kamion, beállsz mögé, aztán kb annyi dolgod van, hogy figyeled a hátsó lámpáját.

így nem hátráltatsz senkit, nem is vagy annyira hú de szabálytalan, és még úgymond biztonságos is.

Persze sok embernek nem lehet megmagyarázni, meg sok nem is tudja, hogy utánfutóval mik a sebességkorlátok.

2014. jan. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elvileg szabálysértés, mert utánfutóval nem lehet ennyivel menni.

A belső sávban pedig előzhetsz bármennyivel, állandóan ott menni viszont nem lehet, bármilyen gyorsan mész. Nem csak az a BMW lehet a belső sávban, ami 180-al megy.

2014. jan. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem pofátlanság, hanem felelőtlenség. Ha egy fékezetlen futóval 120-nál bele kell állni a fékbe, akkor az sem kizárt, hogy felborít..
2014. jan. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én csak azt nem értem, hogy hogyan lehet ilyen ökör kérdést feltenni. Lassan 20 éve húzok utánfutót, ez a munkám.

Ha egy kilencvenes tempóval beérek egy fullos autót, akkor nem előzhetem meg?

És ha esetleg megelőzöm, miért vannak ők felháborodva? Miért mutogatnak, pofáznak a kormány mögül? Nagyon nagy merészségnek tartom ezt! Tehát csak akkor integessetek ha ismerősök vagyunk! :D

Nem tudom milyen érzés lenne, ha egyszer egy kicsit más súlycsoportú ember 0-ra lelassítana, kénytelen lennél megállni, kiszállna és finoman orron pattintana?

Illetve szerintem senkinek nincs köze ahhoz, hogyan-milyen tempóban vezet a másik. Elvégre nem Te kapod a csekket helyette. ;)

És ha zavar, hogy előzget, Neked is ott a gázpedál! :)

2015. márc. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a kresz részét nem is nézzük, addig nem pofátlanság, amíg elengeded a gyorsabbakat, amíg nem akadályozol senkit a közlekedésben.
2023. aug. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!