Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire "tolerálható", ha...

Mennyire "tolerálható", ha egy biciklis járdán közlekedik?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 10. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

Úgy, hogy a KRESZ egyes esetekben megengedi, hogy a járádt használja max 10km/h sebességgel.


Mi a gond a járdán biciklizőkkel?

2014. ápr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Semennyire. Nem oda való. Fellöki és ijesztgeti a járókelőket.
2014. ápr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

A gyerekével fagyizni menő anyukával, vagy a gyökkettővel araszóló bácsival semmi gond sincs, de amikor 30-cal húz el a barom a gyalogosok mellett, azt nem nézem jó szemmel. A kresz szerint nem használhatja a bringás a járdát, de indokolt esetben tőlem nyugodtan megtehei, amíg annak tudatában cselekszik, hogy a járdán MINDIG a gyalogosnak van elsőbbsége.


/egy bringás/

2014. ápr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz ember módjára közlekedni és nem forgalmas járdán mész.
2014. ápr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
#2 persze, amint rákanyarodik a járdára egyből dühöngő őrültté változik minden bringás...
2014. ápr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
De nálam ez oda-vissza működik, ha nem akadályoznak felőlem sétálgathatnak a bringaúton is.
2014. ápr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Pont, hogy én is erre készülnék, nekem semmi bajom a bringásokkal a járdán:) Csak én úgy tudtam, a kresz szerint konkrétan tilos járdán közlekedni, kivéve ha tolja az ember a biciklit.
2014. ápr. 10. 19:20
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, határozottan tilos. Kivétel ha jól emlékszem 12 éves kor alatt, illetve akkor, ha az úttest járhatatlan (ami nem kifejezetten gyakori). Az utóbbi pedig nem azt jelenti, hogy nagy a forgalom és para ott bringázni.
2014. ápr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
De azért ne nagyon szokjál rá, ha teheted inkább a mellékutcákon menjél.
2014. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Engem zavar!

Nálunk, évek óta, az úttesten van a kerékpáros nyom, de ezt, nem minden bringás zavar.

Amikor kerékpározok, akkor inkább, az úttesten haladok. Biztonságosabb is. A járdán, a gyalogosokat kell kerülni, illetve figyelnem kell, hogy mikor áll ki egy autó. Gyalog hamar megállok, de kerékpárral, nem mindig.

Amúgy lehet használni a járdát, de az, elsősorban a gyalogosoké, a kerékpáros, ott csak vendég. Ez a jótanács, más kerékpárosoktól van.

2014. ápr. 11. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!