Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit csinálhat a rendőr?...

Mit csinálhat a rendőr? Számolhatom a pénzt a csekkre, vagy nyugi?

Figyelt kérdés
A mai nap folyamán elektromos motorral vittem barátomat a csomagtartón, ő 15, én pedig 16 éves vagyok. Természetesen "pacsiztunk" a zsekákkal, személyit kértek, de egyikünknél sem volt ott... Jó akkor anyja neve, születés, lakhely. Ezek után annyi, hogy "További szép napot Uraim!".
2014. máj. 4. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Szüleidtől egy kellemes pofon és kész.
2014. máj. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg semmilyen következménye nem lesz.


Olyanról hallottál már, hogy valakit megbüntetett a rendőr mert vitt valakit a biciklijén? Nem jellemző. Mert az eseted hasonló kategória. ( Nem tudom az elektromos cincogók törvényi tételeit, de gyanítom, hogy a magyar közlekedési jog a kerékpárokkal rakja egy "kasztba".


Egyébként nem szabályos amit műveltetek - de szerintem a rendőrnek is van jobb dolga, hogy emiatt jelentéseket körmöljön.

2014. máj. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos itthon a közlekedési rendőrt arra használják a fejesek hogy sok pénzt beszedjenek az államkasszába, ha nincs meg a napi irányzat lefokozzák a szerencsétlen rendőrt. Reménykedj hogy nem veled akarják szépíteni a statisztikát.
2014. máj. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szelepke ***** válasza:
31%
Semmilyen szabályt nem hágtatok át.
2014. máj. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De, mivel nem szállíthattál volna utast. Meg kérdés hogy a motor teljesítménye mekkora volt, mert lehet hogy már jogsihoz kötött.
2014. máj. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alex Fly ***** válasza:

Szelepke: hogy a francba ne hágott volna át semmilyen szabályt? Először is a jó öreg KRESZ:


46. § (1) Személyt szállítani csak a járműnek e célra kialakított álló- vagy ülőhely részén szabad. ...


Tudomásom szerint a csomagtartót nem személyszállítás céljára alakították ki. Szóval kapásból egy áthágott szabály.


Nem árt tudni, hogy a jármű milyen kategóriába sorolandó. Amennyiben kerékpár, úgy az 54. § (5) vonatkozik rá:


A kétkerekű kerékpáron 16. életévét betöltött személy szállíthat 10 évnél nem idősebb, a kerékpárt nem hajtó utast a kerékpár pótülésén. Kettőnél több kerekű kerékpáron 17. életévét betöltött személy szállíthat a kerékpárt nem hajtó utast.


Az utas elmúlt 10 éves -még egy áthágott szabály. És a csomagtartó még mindig nem pótülés...

Amennyiben viszont a teljesítmény alapján segédmotoros kerékpárról beszélünk, akkor az említett 54. §. (8) is érvényes rá, amelynek b) pontja kimondja:


kétkerekű segédmotoros kerékpáron utast szállítani,

...

nem szabad.


Természetesen ebben az esetben is áthágott szabályról van szó.


Szóval tényleg nem hágtak át semmilyen szabályt sem?

2014. máj. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem tudtad magad igazolni. sőt, a haverod sem. már ez is szabályszegés.
2014. máj. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tudtam magam igazolni, tény és való, de tudtommal január elsejétől nem is kell feltétlen nálam lennie a személyinek.
2014. máj. 5. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!