Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez csak nekem ellentétes,...

Ez csak nekem ellentétes, vagy nehezen fogom fel? KRESZ kérdés

Figyelt kérdés

A jogtárból másoltam ki:

"(7)301 A gépkocsiban vagy a mopedautóban utazó 150 cm-nél alacsonyabb gyermek - a testsúlyához igazodó kialakítású - gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. ...

A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermeket a gyermekbiztonsági rendszerhez tartozó hevederekkel (pántokkal) is rögzíteni kell.

(8)302 A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:

...

b) ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel - testméretéhez igazodóan - biztonságosan rögzíthető;"

Most akkor 150 vagy 135 cm -ig kötelező a gyermekbiztonsági rendszer? Valaki segítsen már eligazodni. 5 és fél évesem még nincs 135 cm, de csak ülésmagasítója van, a 2 és fél évesem pedig még integrált gyerekülésben. De most vettünk egy nem integrált gyerekülést a nagynak, mert ha hosszú útra megyünk, nem tud aludni a sima magasítóval (nem tud oldalra dőlni), meg nem is véd rendesen, meg nem is szabályos, stb. De ha eléri a 135 cm-t (nem sok hiányzik), akkor rövid utakon elég lesz az ülésmagasító? A kicsinek meg ha betölti a 3.-at (nem sokára), a nem integrált gyerekülés? Meddig kötelező az integrált? Teljes káosz van a fejemben, köszi a válaszokat!


2014. jún. 12. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

150 cm alatt mindenképpen gyerekbiztonsági rendszerben szállítható autóban egy gyerek, simán, az nélkül nem utazhat.

És a gyerekbiztonsági rendszerbe beletartozik a gyerekülés és az ülésmagasító is.

Viszont 135 cm-ig gyerekülés kell, 135 cm felett már lehet használni ülésmagasítót abban az esetben, ha a gyerek úgy rögzíthető benne az autóban, hogy a biztonsági öv megfelelően legyen neki, tehát ne a nyakánál menjen át, mert akkor ütközéskor konkrétan megfojthatja az öv.

Mivel az 5 és fél éves gyerkőcöd még nincs 135 cm, tehát neki gyerekülés kell, nem elég az ülésmagasító!

2014. jún. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Na de pont azt írja a (8) bekezdés, hogy

"A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:

...

b) ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel - testméretéhez igazodóan - biztonságosan rögzíthető;".

De azért mi mindenképp használni fogjuk a magasítót, ha eléri a 135 cm-t. Addig meg a gyerekülést.

2014. jún. 12. 11:03
 3/5 anonim ***** válasza:

"ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel - testméretéhez igazodóan - biztonságosan rögzíthető;". "

Mondom, itt jön képbe az ülésmagasító!!!

Tehát hiába tölti be egy gyerek a 3 évet, ha nincs 135 cm magas. Gyerekülés kell! Amennyiben 135 cm magas, de nincs még 150 cm, akkor sem utazhat simán bizonyos estekben, úgy mint egy felnőtt, ott jön képbe az ülésmagasító, ami valamilyen szinten csak egy biztonsági rendszerbe tartozik, mivel biztonsági szempontból védi a gyereket, ugyanis egy 150 cm-nél kisebb gyereket nem nagy valószínűséggel tudsz úgy becsatolni a biztonsági övvel, hogy az megfelelő helyen, tehát nyak alatt menjen át. Nyaknál fog átmenni, ezért kell a magasító! Amennyiben olyan az autó biztonsági öv kialakítása, hogy be tudod a gyereket magasító nélkül is úgy kötni, hogy a biztonsági öv megfelelően menjen át a gyerek nyaka alatt, akkor elvben nem kell még az ülésmagasító sem. Erre vonatkozik az a kifejezés, hogy testméretéhez igazodóan biztonságosan rögzíthető! Ha nem rögzíthető a testméretéhez igazodóan biztonságosan, akkor kell a magasító egészen 150 cm-ig!

2014. jún. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

semmi ellentétes nincs benne.

ha be lehet kötni biztonságosan, akkor 135cm felett nem kellene ülés, de mivel ilyen nincs, mert a biztonsági öv úgy van kialakítva, hogy 150cm fölött megy el jó helyen, tehát nem a nyakánál így, kell.

az ülés magasító meg úgy van kialakítva, hogy 135cm-nél magasabb gyerekeket emel meg annyira, hogy az öv jó helyen menjen el a testén.


de logikusan gondolkodsz, rájössz, hogy bármit is lehet, az a legbiztonságosabb ha oldalt is van támasz, az öv rendesen el van vezetve, stb.

nem a kresz szerint kell utazni, hanem azt betartva a gyereknek a legbiztonságosabb módon!

5 évesen még nagyon kicsi, nem is értem miért nincs ülése!

nekem is 5 éves a gyerekem, eszembe nem jut ülés nélkül menni vele...

2014. jún. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem értem az ilyen szülőket, nekem sosem jutott eszembe a kifogásokat keresni a KRESZ szabályokban. A 10 éves gyerekem is gyerekülésben utazik, mert az a LEGBIZTONSÁGOSABB. Nem érdekel, hogy a KRESZ szerint ülhetne már anélkül is a kocsiban.
2014. jún. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!