Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » KRESZ kérdés: Jobbra kanyarodá...

KRESZ kérdés: Jobbra kanyarodási szándékát jelző járművet meg lehet-e előzni jobbról?

Figyelt kérdés

További kérdések:

- meg lehet-e előzni jobbról biciklivel?

- meg lehet-e előzni jobbról biciklivel, ha az az úttestre felfestett biciklisávban halad?



#kanyarodás_szabályai
2014. jún. 20. 18:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem alaptalan a kérdése egyáltalán, mikor engem először "próbált" jobbra kitett index ellenére biciklis beelőzni, nem is értettem, mondom biztos szellemi fogyatékos. Aztán azóta az eset számtalanszor megismétlődött, nem tudom mit gondolnak, nem normálisak. Valahol olyat is olvastam, valami oktató bizonygatta, hogy parkoláskor meghúznak, ha nem adsz elsőbbséget a jobbról elhaladó biciklisnek.
2014. jún. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem alaptalan, csakhogy a kérdezőnek -elvileg- van jogosítványa!

(Legalábbis azt írta, hogy autót vezet.)


Azután meg mégis annyit tud a kreszről, mint egy analfabéta biciklis!

2014. jún. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Utánanéztem, a kerékpársáv körüli rendeletek rendkívül ellentmondásosak. Ha zárt a kerékpársáv (folyamatos sárgacsík), akkor te nem sorolhatsz be, sőt a kerékpáros forgalmat sem zavarhatod kanyarodás közben, vagyis a kerekesnek van elsőbbsége.

Nyitott kerékpársávnál (fehér szaggatott csík) pedig be kell sorolnod, és onnan kanyarodni (tehát nem előzhetnek meg jobbról).


Minden más esetben (kerékpáros sáv nélkül) viszont potenciális hullajelölt, aki begurul a jobbra indexelő mellé.

2014. jún. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Alex Fly ***** válasza:
11-es: Teljesen más eset a kettő. A kerékpáros nem előzhet jobbról, ez egyrészt szabálytalan, másrészt öngyilkossági kísérletként is kiváló. Az viszont teljesen más kategória, hogy a kanyarodó járművel eksőbbséget kell adni az egyenesen haladó járművek részére. Még abban az esetben is, ha az történetesen egy, az út szélén vagy kpsávban haladó ketékpáros.Az első esetre az előzés szabályai vonatkoznak, a másodikra pedig a kanyarodás elsőbbségi szabályai. Persze a gyakorlatban sokszor elég nehéz eldönteni, az adott esetben éppen melyikről is van szó.
2014. jún. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
63%
Viszont ha az út mellett párhuzamosan kerékpárút is van, akkor az azon haladó kerékpárosnak van elsőbbsége, ha jobbra, vagy egyenesen megy. Addig nem kezdheti meg az autós a kanyarodást.
2014. jún. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Így van!

De az nem előzés jobbról!

2014. jún. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem szabad, semmilyen járművel. Ráadásul életveszélyes is.
2014. jún. 25. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!