Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen büntetés jár buszmegáll...

Milyen büntetés jár buszmegállóba behajtva, jobbról történő előzés esetén?

Figyelt kérdés
2014. jan. 10. 09:13
 1/9 Dörmögő ***** válasza:
2014. jan. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez miért lenne közúti veszélyeztetés?


Buszmegállóba megállni tilos, áthaladást nem tiltja semmi. Gondoljuk csak meg hány buszmegállót helyeznek el az útra, öböl nélkül, ezeket mind kerülgetni kéne?

Buszmegálló öbölre sincs olyan szabály, hogy ne mehetnél át rajta.

2014. jan. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De jobbrol elözés azért tilos!!! Ha pedig azért hajtasz be a buszmegálloba hogy egy kocsival elöbbre pofátlankodj az bizonyitittan jobbrol elözés!!!
2014. jan. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Dörmögő ***** válasza:
100%

Mert a jobbról előzés a buszmegállóban nem minősül közúti veszélyeztetésnek? Eleve jobbról csak ezeket előzheted:

Csak jobbról szabad elõzni


a) azt a jármûvet, amely a balra bekanyarodási szándékot irányjelzéssel jelzi és az úttesten a 31. § (1) vagy (2) bekezdésében foglaltaknak megfelelõen helyezkedik el;


b) azt a villamost, amely az úttest közepén - egyirányú forgalmú úton az úttest bal oldalán - levõ pályán közlekedik.


(5) Jobbról is szabad elõzni a figyelmeztetõ jelzést (villogó sárga fényjelzést) használó jármûvet, ha a vezetõ meggyõzõdött arról, hogy ezzel a többi jármûvet és a gyalogosokat nem veszélyezteti.

2014. jan. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Dörmögő ***** válasza:
Persze sokminden függ a külső körülményektől. Nem mindegy hogy éjszaka kihalt utcán történik vagy nappal tömött buszmegállónál.
2014. jan. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mivel jobbról előzni alapvetően tilos, ezért szabálysértés. Hacsak nem épp egy balra kanyarodót kerültél ki (de az meg nem előzés, ugye, hanem kikerülés).
2014. jan. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igaz, én abból indultam ki, hogy balra bekanyarodni szándékozó autót akar jobbról, a buszmegállót kihasználva megelőzni. 2. voltam.
2014. jan. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még Kispesten egyik éjjel elengedtem két gyalogos fiatalt, mert az út közepén álltak és jöttek szemből autók. Még mielőtt elcsapja őket valaki, jeleztem, hogy menjenek és lassítottam. Erre a pont mellettem jobbra lévő buszmegállóba behajtva akart előzni engem egy Suzuki és majdnem elcsapta őket. Csikorgott a kereke, alig tudott megállni. Én nem tudom mi baja volt, nem rohant se előtte, se utána. De a lényeg, tilos az ilyesmi. Rövidek ezek a buszbeállók, ezért inkább a balesetveszélytől kéne tartani. Bár motorosok ezt rendszeresen csinálják.
2014. jan. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ha a rendőrőrsön van rokonod, akkor ez semmi.


Miért? Én már úgy ráfizettem, hogy ki kellett nyalnom a szomszéd 20-év körüli felnőtt emberek valagát, mert nem volt elég hogy az udvaromat teleszórták petárdákkal, és vagy még 2-hétig ide szórták(BOSSZÚBÓL, ÉS SZINTE TEHETETLEN ILYENKOR AZ EMBER) mert szóltam a hatóságoknak, akik kijöttek, és imígy amúgy kint a ház előtt 5,- percig itt tartózkodva(pedig tetten is érték őket)és nem elég, hogy megúszták, egy figyelmeztetéssel, aminek én örültem. De már bánom, hogy szóltam, és ezután már csak az önbíráskodás jöhetne szóba, vagy elmenni az örök vadászmezőkre.:""""((((((((((((

2014. jan. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!