Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogsival mennyi idő...

Friss jogsival mennyi idő után vezettetek?

Figyelt kérdés

Tegnap sikerült a forgalmi vizsgám, igaz másodszorra a szeretett parkolás miatt. :) Ti mennyi idő után ültetek volán mögé szülőkkel, párotokkal? Kinek a kocsijával? Szüleimnek nincs kocsija, páromé meg van csinálva, azzal soha semmi pénzért...készülök venni, de nem tudom mikor jön össze. Milyen volt először oktató nélkül vezetni? Majd mennyi idő után mertetek teljesen egyedül felügyelet nélkül menni? Győri vagyok nem egy kis város, de nem is Pest.

25/L


2014. jún. 21. 11:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az ismeretségi körömben, meg a családban sem sehol senkinek nem volt jogsija, így nem tudtam felügyelettel, vagy úgy vezetni, hogy először csak pár percet valami forgalmatlan helyen, így mikor összegyűlt a pénzem egy sok-sok éves autóra, akkor elmentem BKV-val érte, és haza már vele jöttem.

Persze azt elárulhatom, hogy annyira be voltam parázva az úton, hogy kb. 10 évet öregedtem.

2014. jún. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem már volt kismotorra is jogsim, mikor bementem az okmányirodába a jogsit igényelni, ott kaptam egy ideiglenest. Èn földes, elhagyatott utakon tanultam meg vezetni, így még jogsi nélkül is mentem egyedül. Mikor sikerültek a viszgák, rá egy hónapra mertem nagyobb városokban egyedül vezetni.
2014. jún. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Milyen volt oktató nélkül?

Nagyon jó.Végre szabad voltam és oda mehettem ahova akartam, nem cseszegetett senki hogy így meg úgy vezess, két kézzel fogd a kormányt stb.

Amikor bementem okmányirodába a jogsimért akkor haza már kocsival mentem.

Győri vagyok én is, egyedül hétköznap reggel szar vezetni, sok a hülye és nagy a forgalom.

2014. jún. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ahogy megjött a kártyám rögtön. Saját autót. Nem is nagyon akart vagy tudott volna felügyelni senki, így egyedül - persze először csak rövid távokat. Az első hosszabb utam (~ 130 km) kb. 6 hónapos jogsival volt. Addig csak BP-en nyomtam a városban.
2014. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Huhh, de merészek és ügyesek vagytok, hát ha lenne kocsim akkor sem mernék még egyedül, egyből a kártya kiadása után vezetni :) Persze mindenki más. Kicsit parázós vagyok, bár engem egyszer sem dicsért meg az oktatóm, csak akkor kiabált ha valamit elcsesztem, szóval lehet egész jól vezetek, de lehet még rám férne egy pár hétig csak forgalom mentes helyen vezetnem :) Nem tartom problémának és ráérek még, szóval lehet csak kártya kiadás után 1-2 hónappal merem bevállalni a többsávos körforgalmat vagy durvább helyeket. Eddig a táblákat nem mindig figyeltem, de ezek után azt is nagyon kell majd. Mikor ülök a buszon azon agyalok, hogy mennyi ember vezet, szóval nekem is simán menni fog max több idő míg belerázódok :)
2014. jún. 21. 13:34
 6/15 anonim ***** válasza:

Gyor jo, max az arkados meg a masik korforgalmat keruld, leg nekem az volt fura, mert vizsga kor meg nem volt anno.

1 utam is magam mentem, nem szerettem anno ha neztek.

hozzateszem, foldes utakon sokat vezettem en mar elotte is.

jo erzes, azota szinte nap-nap megyek.

szinten Gyor

2014. jún. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Miért, ha nem egyedül vezetsz akkor mi van? Nála úgy sincs se kormány se pedál, semmit sem tud tenni.
2014. jún. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ha valaki aki rutinosabb (pl párom) nap mint nap járja Győrt tudja mi hogy merre és ha esetleg nem venném észre a táblát vagy esetleg úgy mint az oktató tud magyarázni, hogy ide lassabban menjek be,mert nagyon becsapós vagy bármi, semmi pénzért nem ülnék kocsiba első utamon egyedül :) Párom azt is mondta, ha valami nagyobb baj lenne ott a kézifék, persze nem pályán, de egy parkolásnál vagy bárhol. Ha lesz kocsi azzal először csak mellék utakon mennék vagy földes utakon hogy ráérezzek, főleg ha benzines lesz (dizelen tanultam)Árkád körforgalom mindig ment szerencsére, csak azóta rettegek benne mióta egy külföldi buszos rám huzta a kormányt, mert meggondolta az irányát. A másiknál egyszer rossz sávba kanyarodtam, az kevésbé megy, meg a nagy forgalmú főutak sávváltásánál hezitálok mert elég nehezen ismerem fel a mögöttem jövő távolságát, de ebbe is idővel tuti belejövök :)
2014. jún. 21. 14:42
 9/15 anonim ***** válasza:

Hidd el, nincs annál rosszabb, mikor egy hozzá nem értő az anyós ülésről próbálja "menteni a helyzetet".


Pl. ha 40-el hátulról beleszaladsz az előtted lévőbe akkor biztos összetöröd az autót, de sérülésetek valószínűleg nem lesz.


Míg ha a párod behúzza a kéziféket akkor simán az törétnik, mint ebben a videóban:


https://www.youtube.com/watch?v=-SMkJw45PUA


Fordítok: Blokkol a hátsó kerék, az autó irányíthatatlanná válik teljesen, "beringatja a s3ggét". Rosszabb esetben ha keresztbe álltok fel is borul.


Megérné? Ugye nem. Sose hagyd, hogy egy oktatón kívül valaki belepiszkáljon a vezetésbe.

2014. jún. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nos szerencsére nekünk van autónk, igy azonnal kormányhoz ültem, ahogy meglett a jogsi, azért is mert nagyon vágytam már vezetni, de azért is, mert nincs értelme halogatni, ha sokáig nem vezetsz, akkor csak rosszabb. Ha a párod adja az autót, akkor próbáld ki azért egy üresebb úton.
2014. jún. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!