Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szégyen, ha az ember tört...

Szégyen, ha az ember tört össze, karcolt meg, hajtott bele árokba fiatalon friss jogsival?

Figyelt kérdés

Ismerősöm már vezet vagy 15-20 éve, és azt mondta nem szégyen az! Nagyon kevesen szerencsések, akik még 1 tolatást se rontottak el soha. Vagy extra figyelmesek voltak, vagy nagyon nagy szerencséjük!

Azt mondta, Ő tört össze több autót is mikor friss jogsis volt, de tanult a hibájából, és azóta ezekre nagyon ügyel. Azt mondja, akivel nem történnek ilyenek, lehet majd 10 év vezetés után csinálja ezt a hibát, amit Ő megtanult, mert fél-1 éves jogsival megcsinált.


Szóval, attól, hogy valakivel történt ilyen, hogy autó oldala meghúzás, parkolásnál oszlopnak tolatás, vagy árokba csúszás, még nem kell lebénázni, és pancsernak tartani? Lehet még Ő olyan jó sofőr, mint aki sose csinált olyat? Vagy még jobb?



2014. jan. 10. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán lehet, egyénfüggő.


Viszont ezzel nem értek egyet: "azt mondja, akivel nem történnek ilyenek, lehet majd 10 év vezetés után csinálja ezt a hibát, amit Ő megtanult, mert fél-1 éves jogsival megcsinált. "


Attól, mert én friss jogsival nem csináltam ilyeneket (pedig 17 évesen emgszereztem és utána napi szinten vezettem a reggeli és délutáni csúcsforgalomban), az azt jelenti, h 10 év múlva hirtelen elfejtek vezetni és iyleneket csinálok, csak mert nem tapasztaltam még emg? Nyilván ha nem figyelek akkor előfordulhat, de ez nem törvényszerű, h így is fog történni

2014. jan. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Erre mondják ,hogy aki még nem esett le a lóról az nem is tud lovagolni.. Nekem is volt olyan balesetem ,hogy leestem az útról,egy váratlanul túl éles kanyarban ,csak a saját kocsit törtem, de megtanultam hol a határ és a vizes út bizony csúszik. Aki sokat vezet az beleesik hibákba és néha csak a szerencse segít. Jó vezető tanul ezekből. De a levezetett km szám sokkal többet mond mint a jogsis évek száma, mert van akinek ugyan van 30 éve jogsija, de havonta egyszer ül kocsiba.
2014. jan. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenki követ el hibákat. Aki nem vezet, csak az nem hibázik. Különben is km - ben mérjük a vezetést nem években.
2014. jan. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előfordul az ilyesmi. Az a szégyen ha valaki megszerzi a jogsit aztán rögtön autóversenyzőnek érzi magát... És ha még ráadásul utána azt mondja hogy hát a hibákból kell tanulni.

Van ilyen ismerősöm, friss jogsi, vett egy autót aztán pár nap múlva már törte is, mer' szereti a motor hangját, meg mer' olyan jó az ahogy gyorsul. Ja, de nem akkor amikor még csak az autóra meg az útra se tud figyelni. Nemhogy a kettőre együtt... (aztán azóta még párszor megtörte a gépet...)


Bár a durva hibákkal más a helyzet. Sok olyan dolog van amit meg kell tanulni oktatások úgy hogy később ne cseszd el.

2014. jan. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs ezzel, bárkivel megtörténik, de ha megütöd az autót, arra nem kifogás, hogy még csak kezdő jogsis valaki. Legalább is szerintem.
2014. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én speciel saját erőből vizsgáztam le is, és vettem egy 16 éves Fordot első kocsi gyanánt, de amióta már nálam van 15 hónapja, még senkinek, nem tolattam neki, egy dísztárcsát nem törtem meg rajta, és nem húztam még meg. Csak egy rohadt kóborkutyát sikerült megborítanom intenzív fékezés mellett kb 60 km/h-val, de szerencsére a kutya is túlélte, és én sem rángattam el a kormányt, hogy lemenjek az útról és esetleg nekimenjek egy fának!

Vannak helyzetek, amelyek megoldására nekünk kell reagálni, és majd kiderül utána, hogy sikerült-e a veszélyt elkerülni, vagy esetleg nem!

2014. jan. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Juliusz48 ***** válasza:
Az hogy friss jogsival nem tudod még hol van a jármú széle nem olyan nagy gond. de ha árokba mentél vele gondolkodj el, hogy alkalmas vagy-e a vezetésre. Hisz pilóta sem lehet mindenkiből. Esetleg milyen további készségfejlesztés kellene, hogy később ne harapj a fűbe, és mással se tedd ugyanezt. Persze ha van türelmed, pár év múlva már elérhetőek lesznek az önvezető autók, és akkor utasként már nem probléma az esetleg rosszabb reflex, vagy gyengébb helyzetfelismerés.
2018. jún. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!