Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kezdjem el megtanulni az...

Kezdjem el megtanulni az út/utca neveket, vagy elég, ha látásból ismerem a környéket?

Figyelt kérdés

Sokszor mondják ismerősök, hogy hova kell menjek, és azt mondják, hogy melyik utcán menjek, hányas út, hova torkollik, stb.


De én inkább azt jegyzem meg, hogy "ott egy Aldi, ha tovább megyek egy OMV kút, majd egy vasúti átjáró, utána erdő..."


És kérdezem, hogy "Az OMV kút után balra?"

Mire a válasz: "Milyen OMV kút? Ne azt mondd, hanem, hogy melyik utcában vagy!"

És egy utcatábla/házszám sehol...


Muszáj megtanulnom az utca/út neveket/számokat, mert senki nem fogja nekem úgy elmagyarázni, hogy "a kút után a 2. utca jobbra, ott lesz egy horgászbolt, majd a bolt után egy Opel autószalon..."


De sokszor jobbnak látom, ha megjegyzem hányas busz megy az úton, ott egy víztorony, meg mellette egy gyárkémény!

Mert se utca tábla, se házszám, és idő sincs lassítgatni a z utca neveket néznem egy forgalmas úton, ledudálnak!

20f



2014. júl. 4. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:

A kulcsszavaidhoz beírtad, hogy GPS.



Miért nem használod? Minek kérdezősködni?

2014. júl. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert mindig kerülőn akar vinni. Egyszer meg a hosszú út másik felére vitt el a 20 as számhoz mikor a másik felén volt a 20!
2014. júl. 4. 20:54
 3/7 anonim ***** válasza:
a gps-nek 2 fontos része van, a friss térkép és a jó beállítás. A beállításra rá kell szánni pár percet, ismerős terepen meg ki kell próbálni. házszámra nem nagyon lesz pontos, párat mindig téved, de ha megvan az utca, nem nehéz megtalálni a számot, csökken-növekedik irányba, oldalankent páros páratlan.
2014. júl. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mert a horgászbolt, és az Opel szalon megszűnhet, az utcanevek meg ritkábban változnak.

És nem kell megtanulni, csak legyen nálad egy térkép (ha már a GPS-ben nem bízol).

2014. júl. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

lol, en sosem birom megjegyezni a szomszed utca nevet... sem, viszont nagyon jo a vizualis kep bennem, igen hamar beugrik ha vhol mar jartam, ha en vezetek altalaba jegyzem az utat, annak ellenere, h utcaneveket nem nagyon tudom megjegyezni!

amugy a regi esso kutat meg evek ota is tudjak :D

es a gps teleg friss legyen, es legyen jol beallitva, mert volt nalam, “h most akkor ezt elrakjuk a #@#@ ba aztan mondom merre”

2014. júl. 5. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jól van már, mostmár csak GPS-el tudunk menni...


Én az egész városomat ismerem (100.000+ lakos), minden zeg-zugot, de összesen vagy 10 utcának tudom pontosan a nevét, és mindenki úgy tudja helyét meghatározni, hogy: bizonyos suli mellett, bizonyos benzinkút mellett, lakóparkban, park mellettm a körforgalom után jobbra lévő kisutca, és hasonló apróságok alapján mindenki tud tájékozódni.

2014. júl. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen Aldi-kat, OMV-kutakat és Opel-szalonokat azért ne mondjál, mert ezek félévente jönnek-mennek, pont a tősgyökös helyi útbaigazítóknak van a legkevesebb fingjuk róla. Nekik azon a sarkon még a magtár, a tejgyár kultúrháza és a 8-as számú farostlemezgyár áll. Tudod, mikor 18-szor átnevezik alattad a brigádmunkában épült földszinti közértet, a 19-edik nevének megtanulásával szemben az ember már immunissá válik. Ezt majd te is tapasztalod magadon. Sajnos ez a politikai garnitúránként változó utcanevekkel kapcsolatban is fennáll.


Az ilyen víztorony, patak, templom, vasúti átjáró és társai fixebb pontok a tájékozódási köztudatban, ezeket tudom ajánlani.

2020. jún. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!