Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Országútin hogy működnek ezek...

Országútin hogy működnek ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

Kaptam egy országúti vázat, amit 4 hónap alatt összeépítettem apuval. Most járkálok vele, de azért van néhány kérdésem:


1. Fényvisszaverős "közmunkás" mellényt kell országútin használni falun kívül? És mikor? Csak mert egyrészt olvastam olyat is, hogy nappal csak akkor kell ha rossz idő van, éjjel kötelező, másrészt egyik ismerősömet majdnem megbüntettek nappal jó időben, mert nem vette föl, de nála volt. Harmadrészt viszont elég idiótán néznék ki hogy egy országútival megyek 50-el, és lobog rajtam a ződ mellény... :) Ritkán veszem föl, általában a táskába hordom. Meg a többi országútison sincs. Nekik vmi speckó ruhájuk van? Tehát akkor mikor kell fölvenni? :) (Bonyolult a szöveg... :D)


2. A prizmákat hogy kell elrendezni? A szerelőm azt mondta hogy mindkettő előre, hátra nem kell... De így elég furin néz ki, meg szerintem kell hátra is. Szeritetek? :)


3. Országútira kell csengő? Ráraktam, de nem igazán működik, cask recseg, nem is baj, mert a tököm fog fölnyúlkálni a kormány tetejére 50-nél :) viszont a szerelőm azt mondta hogy az is kell rá. Viszont a többi országútin se látok. Kell?


4. Mit vigyek magammal? Személyi elég, ha megállít, és ellenőriz?


5. Mikbe tud belekötni? Miket szoktak nézni, hogy meglegenek?


(+1: Hogy fűzzem meg a szüleimet hogy nagyobb túrákra egyedül is mehessek? Szomszéd faluig se nagyon engednek, a haverjaim meg nem vevők az ilyesmikere, egy országúti meg nem arra van hogy 6 km-t menjek vele falu végéig meg vissza. Ti hogy fűztétek meg a szüleiteket?) :)


(Ja, amúgy egy Csepel Sas-t hajtok :)

16/F


2014. júl. 19. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:

1. A fényvisszaverő mellény csak éjszaka, vagy korlátozott látási viszonyok között kötelező, egyébként csak ajánlott. Nem lobog. ha veszel egy rendes pólót:

[link]

[link]


2. Hivatalosan csak az első kerékre kötelező 2 db, de tehetsz a hátsókra is.


3. Csengő, vagy más hangjelző kötelező.


4. Személyi és lakcímkártya ajánlott.


5. Abba köt bele, ami nem szabályos. Ha 50-nel tekersz, akkor kötelező a fejvédő is.

2014. júl. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1. Dejó, kell egy ilyen :D :D

2. Ok, akkor marad így

3. Az is

4. Akkor viszek azt is :D

5. De úgy értettem hogy ha valamit kiszúr akkor azért tud büntetni? Pl. ha hiányzik egy küllő? (Most esedékes... :( )


Az 50 az csak kb. Sose tekerek annyival, maximum lejtőn, de ott is húzom a féket rendesen, mert az nekem már gyors, nem vagyok hozzászokva, meg nem bízom egy bicóra az életemet... Meg sisakom sincs :D

Átlagba olyan 30-as tempóval haladok... :)


Köszi! :D

2014. júl. 19. 13:42
 3/5 anonim válasza:
52%

1. Mellényt csak rossz látási körülmények között kell felvenni lakott területen kívül. Mivel a sötétség is rossz látási körülménynek minősül, így természetesen szürkülettől is viselni kell. Országútisok nagyobb része ilyet nem hord magán/magánál normál időben, a profi ruhák, sisakok, cipők amúgy is tele vannak fényvisszaverő betétekkel és csíkokkal, amiktől karácsonyfaként világítunk bármilyen időben. Én nem szoktam magamnál hordani, bár tény, hogy nem is szoktam este bringázni. (+: ha 50 el mész a Csepellel, akkor javaslom mihamarabb indulj el egy versenyen :D )


2: Prizma szabály szerint első-hátsó keréken kell hogy legyen, talán 2 db/kerék, de lehet az 1 is elég. Ezen kívül elméletileg a pedálnak is tartalmaznia kellene prizmát, de a használt patentpedálok erre eleve nem adnak lehetőséget, ergo az eleve kilőve. Nekem 1 db prizmám nincs, ahogy említettem, a ruháim 'világítanak' helyettük. Rendőr még nem szólt.


3. Csengő megint csak kötelező a KRESZ szerint. Nekem ez sincs. Városban gyalogosok ellen még ér valamit, kint az országúton a kamionok mellett inkább cselekszem, minthogy csengessek, mint a Télapó.


4. Ha csak az igazoltatás részére gondolsz, akkor igen, a rendőrnek elég a személyi igazolvány. Ha a bringázás részre gondolsz, akkor kulacs/víz/frissítő, pótgumi/gumileszedő/minipumpa, hordozható kompakt szerszámkészlet talán a legfontosabbak, ami mindig nálam van a nyeregtáskában.


5. Mindenbe beleköthet amire rákérdeztél. Rendőre válogatja. Elméletileg KRESZ szerint kell a 2 prizma mindkét kerékre, plusz pedálra, csengő, 2 független fék, és rossz időben a kukás mellény. Ha bármelyik nincs meg, megbüntethetnek és nem is reklamálhatsz ellene, mert jogos. A tapasztalataim azt mutatják, hogy a rendőrök nem szívatják feleslegesen az országútisokat, mert tisztában vannak vele, hogy jobban ismerik a KRESZ-t, mint a normál városi bringások. Mindemellett viszont, ha olyan rendőrt fogsz ki, simán megbüntethet. Az általad felsoroltakon kívül érdemes figyelni még, hogy városon belül max 40, városon kívül max 50-nel mehetsz, de kizárólag ha van fejvédőd. Ezen kívül bringával nem mehetsz fel akármilyen útra, erre is figyelni kell.


A megfűzésben sajnos nem tudok segíteni, sajnos az országútizás is veszélyes, csakúgy, mint sok más sport, ráadásul sok a felelőtlen autós. Próbáld finoman emelgetni a távolságokat. Először menj fél órát, következő hónapban 1-et, stb. Vagy vigyél magaddal telefont és beszéld meg velük, hogy x percenként hazacsörögsz, hogy minden rendben. E mellett szerezz be, minden fontos dolgot, ami nagyobb távokhoz kellhet, főként a belső cseréhez szükséges dolgokat. Illetve ha még nincs, akkor fejvédőt az elsők között szerezd be!


Jó tekerést!

2014. júl. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Pedálom az olyan hogy lehet rá rakni prizmát, de nem bele van építve, hanem bele pattintós, viszont minimum 20 éves az is, és az egyik prizma elkallódott róla, és nem tudom hogy ilyen (ebbe beleillő) prizmát lehet-e valahol kapni. sak nehogy abba is belekössön a rendőr. De vadászok! :)

Gumileszedőt mindig viszek magammal, de fölösleges itt a faluba, mert hazatolom ha baj van, pumpára még mindig vadászok (jó kis gyári Orkán pumpa...) :)

Ez a hazacsörgős dolog nem is rossz ötlet. Köszi!


Ja, és még egy ami időközben eszembe jutott: Ha az egyik fülembe benne van a füles, és zenét hallgatok, azért beszólhat a rendőr? Mindig a jobb fülemmel hallgatom a zenét, a ballal pedig a környezetemet. :)

2014. júl. 19. 14:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Az "országúti" az valami különleges járműtipus, amire különleges szabályok vonatkoznak, vagy esetleg az is egy kerékpár?


Kresz:

[link]

Rákeresel erre: Kerékpárok és segédmotoros kerékpárok


Kötelező felszerelés:

[link]

Rákeresel erre: A közúti közlekedésben részt vevő kerékpárra vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek


Ez egy nagyon jó gyakorlati összeállítás. Nem azt szajkózza, hogy ha sisakot húzunk és az orrunkat a Kresz seggébe dugjuk, akkor minden rendben lesz, hanem valós utcai helyzeteket és megúszásukat mutatja be:

[link]


Hogy más versenybringásokon nem látod a kötelező felszerelést, az ne zavarjon meg, ők tudatosan megszegik az előírásokat, mert úgy vélik, ők már akkora májerek, hogy nem vonatkoznak rájuk.

2014. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!