Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezek a parkolási trükkök a...

Ezek a parkolási trükkök a valóságban is működnek? Vagy csak elméletben tűnik ilyen könnyűnek? Nekem elég szenvedősen megy a parkolás:/

Figyelt kérdés
[link]
2013. jan. 2. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, aki játszott kiskorában igazi elfordítható (trapéz) kormányos autóval, vagy csak egyszerűen ismeri/el tudja képzelni felülről a manőverét, és az autó mozgását, viselkedését, annak nincs nagy baja a parkolással. Ez az oldal sem mond semmi különöset, csak azt, hogy állandóan figyelje, állapítsa az autó helyzetét a többi dologhoz képest és azt hasonlítsa össze az ideális, kívánt pozícióval. Akár egy számítógép, ezért tudnak (több kevesebb sikerrel) beparkoló programokat írni autókhoz.

http://www.youtube.com/watch?v=xW-MhoLImqg

A lényeg a lenne - amit sehol nem mondanak - hogy ismerni kellene az autó mozgását, ami nem is olyan bonyolult. De hát az oktatók sem értik. Túlnyomórészt. így meg érhetőek ezek a kérdések.

2013. jan. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A leírt "trükkök" nem egyetemlegesek. Elképzelhető, hogy működnek, de ne vedd szentírásnak.


Az olyanok, hogy "akkor kezdd el tekerni a kormányt, amikor egyvonalban vagy a harmadik autó hozzád közelebbi lámpájával" autónként és parkolásonként más-más eredményt fog hozni. Hiszen menet közben tekered a kormányt, és ugye nem mindegy, milyen sebességgel haladsz, meg milyen gyorsan tekered.


És akkor azt még nem is említettem, hogy minden autónál más-más az az ív, amit ütközésig tekert kormánnyal leír.


Viszont ha nagyon nehezen megy a parkkolás, kezdetnek talán megteszi. Csak mindig figyeld, hogy épp mibe tolatsz bele...

2013. jan. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat:) Még tanuló szakaszban vagyok ... és még mindig gondot okoz a parkolás:/ Pedig tök logikusnak tűnik, de a gyakorlatban nem mindig néz ki így...
2013. jan. 2. 18:53
 4/7 anonim ***** válasza:
A trükkök semmit nem érnek. Egyetlen megoldás a gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. Én is megszenvedtem vele, de amikor végre ráéreztem, onnantól a legkisebb helyre is bepasszíroztam a kocsit.
2013. jan. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is a gyakorlás a lényeg. Nehéz ehhez jó gyakorlóhelyet találni, de keress kertvárosokban bokrokkal szegélyezett parkolóhelyeket és gyakorolj ott. Ugyan az ág is tud karcolni, de a tulajdonosa nem fog akkorát anyázni, mintha egy autónak mentél volna neki :)
2013. jan. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Napkiraly ***** válasza:
a "trükkök" működnek, magold be alaposan őket
2013. jan. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annyit tudnék javasolni, hogy ki lépésekben kezd a tanulást. Ne akarja beállni rögtön a legnehezebb helyre. A párhuzamos parkolást például jó nagy helyeken érdemes elkezdeni, ahol van hely bőven manőverezni. De a bevásárlóközpontok parkolójában se autók közé állj, de minden esetben tolatva állj be két vonal közé. Van aki a hátra fordulásra, van aki a tükörre esküszik. Én nem mondom egyikre sem, hogy jobb, vagy rosszabb. Alapvetően tükörből tolatok, de azért körbe sandítok, ha olyan a helyzet. Valamelyikre szokj rá. Sokan azért nem tudnak rendesen parkolni, mert mindent nagyon szűken, kis helyen csinálnak. Nagyvonalúan kell elengedni az autót minden irányba, szép nagy, széles mozdulatokkal.
2013. jan. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!