Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ma délután leállított a...

Ma délután leállított a rendőr igazoltatni (segédmotor kerékpárt vezettem) és közöltem vele, hogy nincsen vezető engedélyem. Azt válaszolta, hogy feljelent és kapni fogok egy figyelmeztetést, de azt nem mondta, hogy lesz-e eltiltás. Szerintetek lesz?

Figyelt kérdés

2014. júl. 22. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Lesz eltiltás. Jobb esetben csak fél év, de inkább 1 évre számíts.
2014. júl. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy idén töltöm a 14-et. Megkérdeztem még pár embert, de ők azt mondták, hogy min. 2 év.
2014. júl. 22. 23:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Öcsém 1 évet kapott pár (10 ) éve, lehet azóta emelkedett.
2014. júl. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem is kaptak el, nem kaptam eltiltást. ( Nem vagyok büszke rá - mármint, hogy jogsi nélkül motoroztam ). Több ismerősömet is elkapták, ők sem kaptak eltiltást ( 4 esetből 2nél volt pénzbüntetés, a többiek megúszták figyelmeztetéssel. )
2014. júl. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

58.§. (1) A járművezetéstől el lehet tiltani azt, aki az engedélyhez kötött járművezetés szabályainak megszegésével követi el a bűncselekményt vagy bűncselekmények elkövetéséhez járművet használ.

(2) A járművezetéstől eltiltás meghatározott fajtájú járműre is vonatkozhat.


A Legfelsőbb Bíróság BKv. 38. sz. állásfoglalása alapján minden olyan közlekedési szabály ide értendő, amely a járművet vezető részére e tevékenységével kapcsolatban kötelezettséget vagy tilalmat ír elő. Így helye lehet a segítségnyújtás elmulasztása vagy a cserbenhagyás megállapítása esetén is. Járművezetéstől eltiltható a járművezetést tiltott módon átengedő személy is.


Aki bűncselekmények elkövetéséhez járművet használ, szintén eltiltható. Nem állapítható meg a használat, ha a jármű csak tárgya a bűncselekmény elkövetésének, például jármű önkényes elvétele esetében.


59.§. (1) A járművezetéstől eltiltás végleges hatályú vagy határozott ideig tart. Végleges hatállyal az tiltható el, aki a járművezetésre alkalmatlan. A határozott ideig tartó eltiltás legrövidebb tartama egy év, leghosszabb tartama tíz év.

(2) A foglalkozástól eltiltás tartamának számítására, valamint a foglalkozáshoz szükséges jártasság igazolására és a végleges eltiltás alóli mentesítésre vonatkozó rendelkezést a járművezetéstől eltiltás esetén megfelelően alkalmazni kell.

(3) A járművezetéstől eltiltás tartamába be kell számítani azt az időt, amelynek tartamára az elkövető vezetői engedélyét - a járművezetésre eltiltásra ítélését megelőzően - a bűncselekménnyel összefüggésben visszavontak.


Engedély nélküli vezetés az szabálysértés.

2014. júl. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
+ info: ha bűncselekményt követtél el volna - amit jelen esetben ugye nem történt meg - akkor tilthatnának el. Szerintem.
2014. júl. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
+info2: természetesen nem helyeslem a jogosítvány nélküli jármű vezetést.
2014. júl. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 23. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!