Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Félek ettől az egész tanfolyam...

Félek ettől az egész tanfolyamtól (AM) (? )

Figyelt kérdés
Sziasztok nem rég irattak be szüleim hogy vizsgázzak le AM kategóriás jogosítványból, de egyszerűen félek az egész tanfolyamtól. Ez a tanfolyam augusztus 1-jén fog elkezdődni ahol állítólag 3 hét (azthiszem) "tanulós" idő lesz ahol mindent elmagyaraznak érthetően, de mivan ha nem fogom fel amiket mondanak? A másikat pedig hogy egy hetem semmi másból nem állt, csak hogy ültem a gép előtt és csináltam a kresz feladatokat elég silány teljesítménnyel :( 75 pontból 62 lett ami nem elegendő a továbbjutáshoz. Bevettek egy facebook csoportba ahol az oktató minden egyes dolgot leír és a letöltendő anyagokat megosztja. Nekem minden levan töltve, de az elsősegélynyújtásos dolog nekem nagyon sok és félek hogy nemtudja majd befogadni az agyam azt a sok információs (6 oldal+ egy negyed). Tudnátok segíteni, hogy a vizsga előtt ti hogyan nyugtattátok meg magadtokat? Félek hogy megbukok.. :/ Előre köszi és elnézést, hogy érthetetlenül írtam le, de rettentően izgulok.(14/F)

2014. júl. 25. 22:17
 1/3 kovpet ***** válasza:
100%

Tanulsz és nem lesz baj.

És ha esetleg mégis megbuksz, akkor mi van? :) Mész megint vizsgázni, kis plusz pénz, de ennyi. Emiatt nem kell idegeskedni.

2014. júl. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

6 oldal sok? Majd amikor kétszáz oldalakt kell tudnod egy vizsgára (amiből van 8 minden fél évben), ezt újraértékeled. :)


A tanfolyam pont arról szól, hogy elmondják és elmagyarázzák a szükséges dolgokat. Az elsősegély vizsga általában nagyon könnyű, ha átnézed az anyagot, nem lehet gond.


A kreszhez viszont kéne venned oktató könyvet. Ne a feladatokat gyúrjad. Első körben a teljes könyvet tanuld át, majd utána a motoros kresz könyvet. Ez utóbbi már rövidebb, sok újat nem tartalmaz, kivétel a motorral kapcsolatos tudnivalókat. Amikor ez megvan, jöhetnek a tesztek. Én a motoros vizsga előtt napi 3-4 tesztet megcsináltam. Így egy hibaponttal metnem át.


Utána a gyakorlati rész már más lesz. Ott annyi órát veszel, amennyit csak akarsz. Érdemes addig gyakorolni, hogy már nagyon könnyedén tudjad teljesíteni a rutinpályát (hidd el, nagyon könnyű pálya az).


Utána forgalomban meg annyit gyakorolj, amíg az előírt 40km/h sebesség mellett már nyugodtan ülsz a motoron. Amikor már nem félsz, jöhet a vizsga.


Amikor megkapod a jogsit, érdemes minél előbb (értsd: lehetőleg egy hónapon belül) elmenni egy motoros vezetéstechnikai tréningre. Ott rájössz, hogy a korábbi rutinpálya egy vicc és sok-sok új fontos dolgot fogsz tanulni a motorozásról. Ezekre szükséged is lesz.

2014. júl. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, meg egy utolsó kérdés, hogy ezt a

kreszkönyvet és a motoros könyvet hol és milyen áron tudnám beszerezni

2014. júl. 26. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!