Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit gondoltok az aktuális...

Mit gondoltok az aktuális busz vs kerékpáros botrányról?

Figyelt kérdés

Az egyik erről szóló cikk:

[link]


Elég sok oldalon látom a kommentek között, hogy nagy a sötétség a fejekben, még olyan csoportban is, ahol szinte csak hivatásos gépjárművezetők vannak. Szerintem az eset elég gáz, de az is elszomorító,de az is,amikor olyat olvasok rendszeresen közlekedő emberektől, hogy égnek áll a hajam.



2014. júl. 26. 02:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
38%

A jelzés egyértelmű fel kellet volna menni a járdára.


a járdapatka még meg is volt csinálva. sőt a járda legalább 5 méter széles szélesebb mint az út.


Ott az buszsáv leszűkül és már nem férnek el egymás mellet ezért vannak a kerékpáros a járdára felterelve.


Én mint kerékpáros is kérek minden kerékpárost nem kell hősködni nem kell állandóan bizonygatni és okoskodni hogy én tudom jobban kreszt hogy nekem van elsőségem.


Hazajutni este a családhoz ez e lényeg.

Nekem van mit vesztenem.

2014. júl. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Alex Fly ***** válasza:
63%

Kinek kellett volna felmenni a járdára? A busznak? Vagy a kerékpárnak? Mivel mindkettővel tilos.

Egyértelmű a helyzet: az autóbusz- és kerékpársávon jól láthatóan, szabályosan haladó kerékpárost elsodorta az autóbusz és segítségnyújtás nélkül elhagyta a helyszínt. Most két eset lehetséges: vagytényleg nem vette észre a másik járművet, vagy szándékosan okozott balesetet. Egyik esetben sem alkalmas a közúti járművezetésre; különösen nem arra, hogy akár több száz utas életét és testi épségét rá lehessen bízni. Remélem egy életre eltiltják a vezetéstöl. Sajnos nem ez az egyetlen ilyen eset, az autóbuszvezetők egy jelentős része nem alkalmas a közlekedésre; nekem is volt már hasonló esetem -annyi különbséggel, hogy nem lett belőle komolyabb baleset (nem a buszsofőrön múlott).

2014. júl. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

#1 leszel szíves visszaadni a jogosítványodat (ha van egyáltalán) aztán nem beszélni hülyeségeket...


1:38 és 1:44-nél lévő táblákat ismered? (kéne)


Segítek, ez a tábla látható:

[link]


Ez még véletlenül sem azt jelenti, hogy bárkinek fel kéne menni a járdára, hanem azt, hogy a busz és kerékpársáv KÖZÖS!


Pont az elsőhöz hasonló dilettánsokra utal szerintem a kérdező, amikor kiírta a kérdést. Pedig az eset napnál is világosabb. A kerékpáros teljesen szabályosan halad a kerékpársávban, majd amikor a kerékpársáv elfogyott besorolt szintén teljesen szabályosan a busz ÉS kerékpársávba, ami onnantól közös. Majd még nyugisan teker jó 100 métert mielőtt a szabálytalan buszsofőr nem tart megfelelő oldaltávolságot és elsodorja a kerékpárost.


Ennyi a nagy helyzet, csak és kizárólag egyértelműen a buszsofőr a hibás. Az meg csak tetézi, hogy állítólag "nem vette észre", ami teljes nonszensz, mert az alap, hogy belenézek egy előzés után a jobb tükörbe...

2014. júl. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

"A jelzés egyértelmű fel kellet volna menni a járdára. "


Nem merült még fel benned a vágy, hogy megtanuld a különbséget a SZAGGATOTT és a ZÁRÓVONAL között?


Egyébként van egy olyan szabály, hogy a másik szabálytalansága nem jogosít fel bennünket szabálytalanságra. Azaz akár szabályosan közlekedett, akár nem, nem lehet elcsapni senkit és otthagyni. Raádásul járdán haladva biciklivel ugyanolyan veszélyes, hiszen a gyalgosoknak sem szokása tiszteletben tartani a sárga vonalat, még kevésbé hátra nézni.

2014. júl. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
55%
Járdára???? Ott tilos, másrészt hogy gondoltad, szegély, korlát mit számít? Tán a busznak nem kellett volna leszorítania.
2014. júl. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
7%
A járdára nem tilos felmennie a kerékpárosnak. Viszont az uton is bárhol mehet, az nem ok arra, hogy elüssék.
2014. júl. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%

Egyértelműen a buszos a hunyó. Azt nyilván nem tudhatjuk, hogy figyelmetlenségből vagy nevelő szándékkal ütötte el a kerékpárost, de miután a bringás végig a látóterében volt, egyszerűen védhetetlen, amit tett. Amibe egy jó ügyvéd bele tud talán kapaszkodni az az, hogy a bringás külön sàvja megszűnt és sávváltását karral kellett volna jeleznie (azonban a másik feltétel, a hátratekintés megvolt). De megítélésem szerint ez nagyon kevés lenne a felmentő ítélethez, hiszen a kerékpáros továbbhaladási szàndéka már csak a hátratekintés miatt is egyértelmű volt.


Ezen kívül alapszabàly (persze íratlan), hogy odafigyelünk a kisebb, védtelenebb közlekedőre, legyen az gyalogos, bringás, robogós, motoros, vagy esetleg mocsári teknős.

2014. júl. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
40%

3 ember hibázott:


- aki kitalálta hogy az 50-nel közlekedő buszok sávjába is mehessenek a sokkal lassabb biciklisek, de nem szélesítik ki a buszsávot így esélytelen hogy biztonságosan ki lehessen kerülni egy biciklist.


- a buszsofőrt, hogy nem figyelte hogy épp megy el egy bringás mellett, szemrebbenés nélkül ment tovább, miközben a busz hozzávágta a bringást a korláthoz és majdnem megölte.


- a bringás, aki azt hiszi hogy ő sérthetetlen, miközben biciklivel együtt nincs 100 kg de azért keménykedik egy 20 tonna körüli busszal.

2014. júl. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
68%
Az miért keménykedés a busszal, ha egy bringás közlekedik???
2014. júl. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
nem azt hogy minden buszos hülye.
2014. júl. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!