Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak engem akarnak letúrni az...

Csak engem akarnak letúrni az útról, vagy mást is?

Figyelt kérdés

Van egy öreg, régi, kis autóm, hiába közlekedek vele a KRESZ szerint szabályosan, nem tartok fel vele senkit, mindig mindenki le akar túrni az útról, a s.ggembe belemásznak, tolnak, majd ha megelőztek, pár km múlva ugyanannyival mennek, mint én.

Ha az embernek nincs valami luxus, nagymenő benzin/gázolajtemetője, akkor már nincs keresnivalója az utakon?

Engem ez a követési távolság be nem tartása nagyon fel szokott húzni, nagyon balesetveszélyes, és persze, hogy a KRESZ szigorúan megköveteli.



2014. aug. 5. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:

-van egy jó módszerem erre,

utolér az idegbeteg,sietős,akkor egy egyenesben kirakom neki jobbra az indexet,hogy előzzön csak nyugodtan meg ,és meg is előz,

aztán még sokan meg is köszönik....

2014. aug. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Járhatsz bármivel, ez mindenképp megtörténik. Én egy élénk színű sportkocsival járok, ezt is mindenki meg akarja előzni, hogy megmutassa, hogy milyen ügyes. Megelőz, tempomattal megyek, később látom, hogy utolérem. Megint elkezdi nyomni, vagy később megint megelőz.


Engem egyáltalán nem zavar, ha megelőznek, de kilométereken keresztül ne görcsöljön velem senki.

2014. aug. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez előfordul azért is, mert ezek a régi kisautósok általában mennek max 70-80-al, illetve faluból is mikor kiérnek, alig birnak 50-ről felgyorsulni, szóval senki sem szeret ilyen autó után menni. Az más dolog, hogy te tartod jól a tempót de a többiek azért is megelőznek, a fenti okok miatt.
2014. aug. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Beviz Elek ***** válasza:

Nekem öreg szedánom van, de nem szoktam így járni.


Aki megelőz, az utána is nyomja neki, a többiek nem másznak a seggembe.


A követési távolság miatt ne izgulj, csak addig megy mögötted, míg meg tud előzni. Nem kell indokolatlanul befékezni és nem lesz baj.

2014. aug. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fiatalabb, erősebb kocsim van, ha nem is tartom be a KRESZ-t, azért őrültségeket nem csinálok, viszont találkoztam már nem egy régebbi autóval, és idősebb sofőrrel, akik azt hiszik hogy csak előre kell menni. Legutóbbi eset, vasárnap, főút, megyek a saját tempómban(100-110), forgalom sem volt nagy, előzgetek szinte folyamatosan, szépen tudok haladni. Ismerem az utat, szinte nap mint nap megyek rajta, látom távolban egy piros kocsi meg mögötte egy világos színű. Jön domb, kapaszkodó sáv, mondom addigra pont utolérem őket, így előzgetnem sem kell. Ki is számoltam, előtte kicsit visszavettem a tempóból, világos színű(fehér régi suzi) ahogy illik kimegy a kapaszkodó sávba, a piros(maruti) meg csak nem megy le, szokásos villantások, semmi, majd belefekszek a dudába, kellett kb. 2 másodperc hogy érzékelje, húzódott is jobbra, de max 1 métert, így megállt a felezővonalon, se én balról, se a suzi jobbról nem tudja megelőzni, már a suzukis is dudál, amikor csak-csak kiment jobbra, én szépen elmentem mellette, aztán folytattam utamat, de hogy el tudják venni az ember lendületét, pedig nem kellene sokat tenni, hanem csak kimenni jobbra. Akár milyen gyorsan is megyek, ha kapaszkodó sáv van, akkor is kimegyek, mert attól még lehet nálam is gyorsabb(volt is már), meg az a fránya jobbatartás. Meg megáll a felezővonalon? az mégis mi.

És igen, ilyenkor én is benn vagyok a seggébe, szó szerint tolom le.

2014. aug. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Beviz Elek ***** válasza:

Én Angliában tudok a kocsiban agyvérzést kapni.


M25, 4 (azaz NÉGY!!) sáv, forgalom gyenge, a makija pedig a 3.-ban nézelődik. Egy ideig végigelőztem mindenkit a külsőből, de egy idő után felmegy a pumpa és megmutatom nekik hogy szabályosan is tudok előzni. Külsőből a legbelsőbe, elmegyek mellette, majd vissza a külsőbe. Néhányan veszik a lapot, de nem mindenki.


Szóval igen, tessék mindenkinek megjegyezni: ha nem előzöl, kifelé a külsőbe. Ha jön a másik gyorsabban, tessékelengedni (senki nem hal bele, ha 2 kamion előzéséig kicsit odalép).

2014. aug. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, a KRESZ-be beletartozik a jobbra tartási kötelezettség, de ha nem lenne, akkor is húzódnék le a szélére. De ott is tolnak, tökmindegy hová megyek, öreg szívódízel, evvel meg nem lehet adrenalinnövelő szinten kivágódni ha zöldre vált a lámpa. Sokan azt hiszik, a vidámparkban vannak, és a dodzsemben ülnek. Ha meg már nem 10 mp alatt vagyok 130-on, túrnak lefele. Jól gyorsul így is, mert könnyű a súlya, motor meg nagy.
2014. aug. 5. 17:26
 8/10 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló vagyok!

" Ha meg már nem 10 mp alatt vagyok 130-on, túrnak lefele. "

Na ezzel a mondatoddal nem értek egyet, azért magyarországon nincs olyan sok erős gép, meg ha erős is, nem feltétlen pörget mindig pörget tiltásig. Nekem is van papíron 220 ló a gépben, lassan szoktam indulni lámpáknál is, nem kapcsolgatom ki mindig a kipörgésgátlót meg nyomom tiltásig, a 150 megvan 13 mp környékén, tehát tud menni, de talán egyszer kapcsoltam ki lámpánál kipörgésgátlót, akkor is vagány BMW volt mellettem, de inkább csak mögöttem. Nyilván van pár barom akik tolják ha zöld a lámpa, aztán meg sír az összes hogy bekapja a 20 litert az autó. Ja meg szerintem az átlag szívó benzines kocsikból van a legtöbb az úton, 1,6-os alattiak, ezek nem fognak neked nagyot lépni, lámpánál.

2014. aug. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha tolnak, villantsd fel párszor a féklámpát vagy a hàtsó ködfényt. A többség érti, a maradéknak meg úgyis mindegy, tótágast állhatsz, nem fog észhez térni.
2014. aug. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8-as, ha figyeltél volna, akkor azt írtam, hogy szívó dízelem van, nincs semmiféle kipörgésgátló, meg egyéb baromságok.

Ezeknél meg csak szinte erősebb autók vannak, főleg ha valami hülyegyerek túráztatja a vackát a hátsómban, mert az autócskáját használja f..zhosszabbítónak.

Az autó a közúton közlekedésre való, eljutni A ból B be, nem versenyezni.

2014. aug. 6. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!