Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha autóval előzök valamilyen...

Ha autóval előzök valamilyen járművet, akkor visszaelőzéskor minden esetben ki kell tenni jobbra az irányjelzőt?

Figyelt kérdés

Nekem ez lenne a logikus, mert irányváltoztatás történik, viszont az oktatóm meg soha nem szólt, hogy tegyem ki, csak mondta, hogy nézzek jobbra. Egyszer volt előttünk egy másik tanulóvezető, aki kikerült valamilyen akadályt, erre mondta, hogy én nehogy visszaindexeljek.

Most én ezt nem tudom hova tenni. Szerintem jól oktat, nincs vele gond szakmailag, csak itt látok valami bukfencet. Vagy lehet, hogy azt hiszi mindig, hogy kiteszem, nem veszi észre, hogy nem teszem ki? Kérlek segítsetek! :) Rákérdezni nem nagyon akarok erre a dologra, mert jövőhéten vizsgázom, és akkor kiakadna, hogy én 30 óra után sem tudok ilyen alapvető dolgokat.


2014. aug. 6. 18:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Én ki szoktam rakni, elvégre sávot váltok, így legalább a többi autós is tudja hogy mire számítson. Elég para tud lenni amikor jön veled szembe egy autó, ami épp előz egy másikat, és nem látod hogy indexelne vissza.
2014. aug. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
44%

Előzni - általában - balról szabad, és a szándékot, ha ez irányváltoztatással jár, irányjelzéssel jelezni kell.

Nincs arról szabály, hogy az előzés befejezését jobbra indexeléssel jelezni kellene, tehát az oktató helyesen reagált.


Más a helyzet, ha az előzés lakott területen a kijelölt forgalmi sáv változtatásával jár és előzés közben áttérsz a felezővonalhoz közelebb eső sávba, majd onnan vissza akarsz térni újból a külső forgalmi sávba. Ekkor a sávváltoztatás miatt jobbra indexelned kell.

Viszont lakott területen kívül kijelölt (felfestett) több forgalmi sáv esetén a kötelező jobbra tartás miatt nem kell a külső sávra haladva kitenni a jobbra indexet.

2014. aug. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 egySanyi ***** válasza:

#2


"Nincs arról szabály, hogy az előzés befejezését jobbra indexeléssel jelezni kellene, tehát az oktató helyesen reagált."


Van ilyen szabály és vizsgán jelezz mindig mert hibapontot fogsz kapni, ha nem teszed.

2014. aug. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Gondolom tanulóautót vezetve max biciklist előzöl, igy tényleg hülyeség jobbra indexelni, inkább félrevezető a többiek számára, mint hasznos.

Én akkor indexelek jobbra előzés után, mikor lakott területen kivül nagy sebességgel előzök, és vissza akarok térni.

2014. aug. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

"Nincs arról szabály, hogy az előzés befejezését jobbra indexeléssel jelezni kellene, tehát az oktató helyesen reagált. "


De igen, van. Minden sávváltással járó irányváltoztatást jelezni kell.

2014. aug. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Mindenképp érdemes jelezned jobbra, hiszen ebből válik nyilvánvalóvá, hogy vissza akarsz térni és nem kívánsz további előzést végrehajtani. Nem nagy cucc, egy ujjadat csak meg bírod mozdítani :)
2014. aug. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Többlet információt adhatsz!

Nem baj ha indexelsz visszatéréskor is!:)

2014. aug. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Szólj az oktatódnak, hogy itt azt olvastad, hogy a menetirány szerinti egy forgalmi sávra alkalmas úttesten is kell az előzés befejezésekor jobbra irányt jelezni, mert megbuktatod.
2014. aug. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 egySanyi ***** válasza:

#8

Gondolom te vagy a kettes hozzászóló is és még mindig hitetlen, lapozd fel a kresz könyvet nyugodtan biztos meg fogod valahol találni a választ.

2014. aug. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 egySanyi ***** válasza:
2014. aug. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!