Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tegnap vizsgáztam kismotorból...

Gy.dav. kérdése:

Tegnap vizsgáztam kismotorból forgalomban és már az első 5 percben megbuktam, mert belementem 1 sárgába ami akkor még zöld volt. Szerintem ezért nem kéne buktatni szerintetek?

Figyelt kérdés
A vizsgabiztos azt mondta hogy kis testű motor volt és könnyen meg lehetett volna álni, de nem láttam meg időben és szerintem ez nem lett volna baj, mert nem rég váltott át és az oktatóm is azt mondta, hogy ő is átment vólna. Lécci értelmes válaszokat adjatok

2014. aug. 13. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:

A vizsgán valóban figyelni kellene erre, inkább állj meg a sárgánál, menj max 45-el (inkább mint 51-el) ne érintsed a záróvonalat, stb. Az életben ezeket lehet majd kicsit lazábban venni, de a vizsga eléggé szigorú.


A sárgára pedig az a szabály amúgy, hogy ha biztonságosan meg tudsz állni, akkor meg kell állnod.

2014. aug. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vizsgán szabályosan kell menni. És ha narancson átmész akkor az szabálytalan.
2014. aug. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sőt! Ha átmész a sárgán büntet a rendőr is ha úgy van. Egyébként a vizsga mindig egy nagy "marhaság", senki nem vezet úgy mint ahogyan azt elvárják a vizsgán. Kell hozzá egy nagy adag szerencse is. De a sárgalámpák, indexelés, STOP táblák különösen érzékeny dolgok érdemes rá odafigyelni. Legközelebb majd próbáld meg kivárni, hogy vagy piros vagy zöldnél érj oda.
2014. aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"de nem láttam meg időben és szerintem ez nem lett volna baj"


Ha nem látod meg időben, az már baj. Úgy tűnik teljesen jogos a megbuktatásod - legközelebb majd jobban figyelsz. Tényleg úgy van, hogy a vizsgán az összes szabályt betűre pontosan be kell tartani. De a közlekedés tényleg veszélyes üzem, figyelni kell és előre gondolkodni, különben könnyen sérülés lehet belőle.

2014. aug. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"belementem 1 sárgába ami akkor még zöld volt"


"nem láttam meg időben"


Akkor most hogy is van ez? Ellentmondásban vagy önmagaddal; ha zöld volt amikor behajtottál a kereszteződésbe, akkor nem láttad volna a sárgát, ha meg alapból sárgát láttál és úgy mentél át, mi az, hogy nem volt időd megállni?

Mivel kismotorra vizsgáztál, max 45-ös tempóval haladhattál. Ilyen sebesség mellett tényleg nagyon hamar meg lehet állni.


Mivel én nem voltam ott és nem láttam amit a vizsgabiztos látott, nem tudom megmondani neked, hogy jogos volt-e a bukás.

2014. aug. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!