Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a véleményetek a zebrán...

Mi a véleményetek a zebrán áthajtó kerékpárosokról?

Figyelt kérdés

A minap olvastam egy cikket erről, hogy a KRESZ szabálya szerint a kerékpárosnak le kell szállni és áttolni a járművet, elvégre a zebra az gyalogosátkelő, ráadásul a hirtelen áthajtás miatt a járművezetőnek a veszélyre történő reagálási ideje lerövidül.

Ok. Ezzel nem mondtak sok újat, vezetek és bringázok is, inkább a hozzászólásokon akadtam fenn.

Nagyon megoszlanak a vélemények, mert egyesek szerint túlzás, mások szerint jogos.

Annak is igaza van, aki azt írja, hogy ha a biciklis megáll a zebránál és meggyőződik arról, hogy megkapta az elsőbbséget, akkor épp annyi esélye van a balesethez, ha áthajt, mint egy gyalogosnak. Mások szerint a szabály az szabály. Egy másik vélemény szerint meg (aki még valszeg sosem kerékpározott városban) kizárólag úttesten lenne szabad kerékpároznia az autósokkal, az arra vonatkozó szabályok szerint. No persze, próbálna pl. egy zsúfolt, forgalmas, dupla sávos úton bekanyarodni egy balra eső utcába. Kicsit nagyobb eséllyel csapnák el, mint ha zebrán hajt át. Azzal én sem vagyok kibékülve, hogy sok biciklis körülnézés nélkül rárongyol a zebrára, tényleg a frászt hozza az autósra, mondom ezt mint autós. Biciklisként meg azt mondom, hogy q..va szar félpercenként leugrálni a bicikliről hol ezért, hol azért. A minap pl. bringával mentem a városba, a belvárosban kétszer előzött meg ugyanaz a gyalogos. Amikor másodszor álltam véletlenül útját, hogy ismét felpattanjak a járműre, csak összemosolyogtunk. Viszont ha nem lennének szabályok, amiket be kell tartani, irtó nagy káosz lenne, tehát muszáj, hogy legyen valami korlát minden közlekedőnek. A cikk kommentjeiből leginkább azt szűrtem le, hogy mindenki szeretné saját szájízére formálni a közlekedést, a szabály arra van, hogy felrúgjuk, mert az úgy hülyeség. Érdekel autósok és biciklisek véleménye is. Ti egyet értetek az áttolás szabályával?


2014. aug. 15. 10:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Az autós a zebránál főleg gyalogosra számít. A bringás meg jóval gyorsabb mint egy gyalogos, így az autós nem fogja időben észrevenni.
2014. aug. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Rossz véleményem van róluk, rendszeresen látom, hogy csinálják. Meg azokról is amikor az Árpád hídon a gyalogos oldalon mennek bringával és anyáznak a babakocsisokra, meg kocogókra, hogy útba vannak mikor azon az oldalon maximum tolhatnák a bringát...
2014. aug. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabályos dolog, de nem is kell beállítani úgy, mint az évszázad közlekedési kihágását. Vannak ennél nagyobb problémák autós és kerékpáros oldalon is.
2014. aug. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
62%

Én sem szállok le, de mindig megállok a zebra előtt, és szétnézek!

Ez olyan szabály amit nem fognak betartani a bringások.

Az autósok meg az indexet használják ritkán.

A gyalogosok meg nem léphetnek a zebrára csak úgy , meg kell győzödniük, h nem kell az autónak hirtelen fékezni...

A biciklisek bicikliznek a zebrán, autók nem indexelnek, gyalogosok figyelmetlenek

2014. aug. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
68%

Így igaz, a zebra az gyalogosátkelő, ezért tilos a gyalogosok között a zebrán áthajtani bringával az úttest másik felére.


Egy bringás sokkal gyorsabban teker, mint ahogyan a gyalogos átmenne a túloldalra, eközben bármelyik a kerékpáros elé léphet, hátrafelé nem néz egyik gyalogos sem, könnyen alakulhat ki balesetveszély és bekövetkezhetne baleset és bringás simán elüti a gyalogost a zebrán.

2014. aug. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
24%

Egy pillanat: biciklivel hogyan érkezhetsz úgy zebrához, hogy rajta ülsz? Ugyebár járdán csak tolni szabad a biciklit, így ha nem gyalogosan közelíted meg a zebrát, már alapból szabályt sértettél.


A zebrán áthaladással kapcsolatos jogszabály csak ebből indul ki. Tehát nincs olyan helyzet amikor a zebra miatt kéne leszállni a bringáról.

2014. aug. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
39%
Engem még mindig nem sikerült meggyőzni, hogy van ilyen szabály. Egy szabály van erről, amikor balra kanyarodik a kerékpáros. Tehát a zebrán áttekerés szerintem nem szabálysértés.
2014. aug. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
A zebrán nem köteles leszállni a bringás, viszont így nincs elsőbbsége.
2014. aug. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
68%

Nos, aki úgy gondolja, hogy a gyalogosokkal együtt átkerékpározhat a zebrán az egyik oldalról az utca másik oldalára, az rendőr jelenlétében bringázzon át.


Ezek nem képesek felfogni, hogy a gyalogos hátrafelé nem néz, a szemből jövő sem tud idejében félrelépni a zebrán kerékpározó elől.

Az ilyen bringás azon se csodálkozzon, ha egy megtermett gyalogos ott a zebra közepén egyszer menet közben pofánvágja, hogy lerepül a cingájáról.

2014. aug. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Szerintem semmi gond nincs azzal, ha átteker a kerékpáros a zebrán. Engem a legkevésbé sem zavar, haladjon ha tud/akar.


2 fontos dologra lenne szükség, ami sajnos sok esetben hiányzik.

1. Az autós ne a kocsi elejét nézze, hanem lásson előre, használja a szemeit. Persze van olyan helyzet, amikor ez nem elegendő (takarásból jön a biciklis, sok ember között megy és nehéz kiszúrni), de ha az ember előrelátóan közlekedik, sok problémától megóvhatja magát. Sajnos sok autós ész nélkül közlekedik/figyelmetlen/nincs érzéke.

2. A biciklis ne ész nélkül hajtson a zebrára, hanem győződjón meg róla, hogy nem fogja elütni senki (bár ez a gyalogosokra is igaz, övék a zebra, de illene körülnézni mielőtt lelépünk!!!)


Ami sajnos ma nagy divat lett, hogy a sok joghuszár olvasgatott egy kicsit és most okoskodnak, mindenkit fel akarnak jelenteni még a saját balf szságuk miatt is.


Ez igaz a gyökér önkéntes rendőrökre is a kocsikban és a kamerázó biciklisekre is (bár az utóbbi inkább az angolokra).



Szóval összességében: nézz szét, és tekerj át!


Egy autós

2014. aug. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!