Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehet szabályosan...

Hogyan lehet szabályosan felhajtani robogóval a Megyeri híd kerékpárútjára?

Figyelt kérdés
Ha a pesti oldalon észak felől jövök a Váci úton, az Ezred utcánál a felvezető bicikli útnál kint van a segédmotor-tiltó tábla. Később az emelkedőnél már nincs kint. Hogyan tudok szabályosan felhajtani rá robogóval?

2014. aug. 16. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Szabályosan sehogy, de a másik irányból a Gát utcánál nincs tiltó tábla, szóval szerintem nem az volt a szándék, hogy letiltsák onnan a robogókat.
2014. aug. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Alex Fly ***** válasza:
Szabályosan sehogy nem tudsz tilosban hajtani.
2014. aug. 17. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Gondolom az volt a cél, hogy a Váci út melletti bicikliutat ne használják a robogósok (máshol is tiltó-táblák vannak végig). Közvetlenül a hídnál lévő emelkedőnél már nincs tiltó tábla, de oda valahogy el kéne jutni...

Ha észak felől jövök a Váci úton, nem nagyon tudok a hídnál balra kanyarodni, előtte megállni tilos tábla van. Legegyszerűbb megoldás, hogy az ezred utcánál balra kanyarodok, de nem megyek be az ezred utcába, hanem ráhajtok a bicikliútra. Csak ott van az a rohadt tábla, ezért nem tudom, van-e szabályos megoldás...

2014. aug. 17. 16:22
 4/6 Alex Fly ***** válasza:
Mivel a KRESZ szerint robogónak semmi keresnivalója kerékpárúton, így nem értem, mégis hogy gondolod. Mégis, hogyan lehetne szsbályosan közlekedni ott, ahol alapból tilos?
2014. aug. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Alex Fly:


Lakott területen kívül segédmotorral is igénybe lehet venni a kerékpátutat max 30 Km/h sebességgel, amennyiben tábla nem tiltja!

Tiltó tábla esetén tolni lehet a segédmotort. Valószínűleg a hídhoz vezető bicikliúton tolni kell, amíg el nem érem az emelkedő alját. Ott már nincs tiltó tábla, tehát max 30 Km/h-val lehet rajta segédmotorral közlekedni.


[link]


13. § (1) Az utasítást adó jelzőtáblák:

[...]

e) „Kerékpárút” (26. ábra); a tábla a kétkerekű kerékpárok közlekedésére kijelölt utat jelez; a segédmotoros rokkantkocsi, a gépi meghajtású kerekes szék és a kétkerekű segédmotoros kerékpár lakott területen kívül a kerékpárutat igénybe veheti, ha ezt jelzőtábla nem tiltja. A kerékpárúton más jármű közlekedése tilos;


26. § (1) Az egyes járművekkel - ha e rendelet másként nem rendelkezik - legfeljebb a következő sebességgel szabad közlekedni:

[...]

d/2. a kerékpárúton közlekedő járművel 30 km/óra

2014. szept. 6. 12:55
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
Lehet. Én természetesnek vettem, hogy a híd lakott területen van. Ha nem, akkor igénybeveheted a kerékpárutat. Vagy az úttestet.
2014. szept. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!