Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Titeket is kiráz a hideg a...

Titeket is kiráz a hideg a METRÓ hallatán?

Figyelt kérdés
Nem szeretek metróval utazni! Olyan veszélyes! Az ember simán beleeshet abba a mély ''gödörbe''!Én nekem mindig az jut eszembe a metróról, hogy valamelyik szerettem a metró elé esik és jön az a kép..... fúj! De most ne azt mondjátok, hogy nem kell közel állni és nem lesz baj! Mert egy botlás miatt is lehet, vagy egy nyomorék esik elé vagy egy vak! Esetleg egy kisgyermek esik bele vagy egy idős! Nem értem miért nem van ott egy kerítés vagy mi, mert veszélyes!!!!!
2014. aug. 22. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiába van ott, a peron legumizva.

Igaz, jobb helyeken, peronfalat húznak. Nálunk, nincs ilyen, pedig a 4-es metró építkezésénél is felvették ezt.

Azt, ha valaki oda beesik és az érzékelő áramtalanítsa: az még drágább, mint a peronfal (arról nem is beszélve, hogy azt az időt, senki nem állja - gondolni kell a többi utasra is, mert ilyenkor, pótlóbuszokat tesznek be oda).

2014. aug. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel sem veszélyesebb, mint bármelyik másik közlekedési eszköz.

Busz: beesel elé és véged.

Autó: kinyílik az ajtó véletlenül, kiesel és véged.

Bicikli: elveszted egyensúlyodat, elesel, bevered a fejed és véged.

Repülő: fent maradsz, és véged.

2014. aug. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Engem nem ráz ki a hideg a metró hallatán mert imádok metrózni.Amúgy meg a 4-es metrónál van biztonsági sáv a 3-masnál meg kivan gumizva a peron amit nem kéne átlépni és akkor ha elesel nem gurulszbe a "gödörbe" a vak meg ne menjen egyedül metrózni szerintem a mozgó lépcső veszélyesebb egy vaknak mint a metró...
2014. aug. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ráz ki a hideg. Sokkal biztonságosabb, mint a felszíni közlekedés, hiszen egy erősen túlbiztosított rendszerről van szó. A metróban nincsenek részegen vagy félálomban a tömegbe gázoló sofőrök.


Az elég ritka, hogy valaki véletlenül a metró elé essen. Magyarországon elég széles és markánsan eltérő felületű a biztonsági sáv. Ezen kívül az állomásokon van életmentő árok, amibe az eszméleténél lévő utas bele tud feküdni. A 4-es metrónál pedig eleve automatikus vészfékezést vált ki a beeső ember vagy nagy tárgy.

2014. aug. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Kérjük, hagyják szabadon a biztonsági sávot"


Aki ennyiből nem ért, az nyugodtan felfogható járulékos veszteségként.

2014. aug. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 petizacc ***** válasza:
100%
Nemhogy kiráz, majd összefosom magam mikor meghallom! :D
2014. aug. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó :D Te is? Majd becartam
2014. aug. 22. 18:50
 8/8 anonim válasza:
Engem az örömtől,mert imádok metrózni
2016. márc. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!