Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire zavarja szembejövőket...

Mennyire zavarja szembejövőket a távolsági?

Figyelt kérdés

Friss jogosítványom van és többnyire az indexelés után mindig sikerül előre tolnom a kapcsolót így távolsági fényszóró be szokott kapcsolni, és van,hogy még be is szorul tehát böködnöm is kell,hogy kikapcsoljon, bár már elég rutinosan lekapcsolom és eddig megúsztam dudálgatás meg villogtatás nélkül, mert mindig időben észrevettem, de marhára idegesít,hogy majdnem mindig bekapcsol, és hiába kapcsolom ki rövid időn belül akkor is azt látja szembejövő,hogy rávillogtam egyet.

Próbálok ellene tenni, a garázsban külön gyakorlom az indexelést,hogy ne kapcsoljon be a távolsági, de még mindig becsúszik.Ez mennyire tudja zavarni a szemből jövőket?


2014. aug. 27. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsold be, és nézz a fényszóróba. Pont ugyan ennyire zavarja a szembejövőt, mint amennyire téged fog. Sőtt, még jobb, ha este megkérsz valakit, hogy a teljes sötétségben kapcsolja a szemedbe a refit.
2014. aug. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 egySanyi ***** válasza:
94%
Elsőre olyat írtam, hogy még a trágárságszűrő is kiakadt. Nagyon zavarja, ne csináld!!
2014. aug. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy velem nem fordult még ilyen elő, de minden alkalommal azért nem kellene mellényúlni. Az indexelés fel-le mozdulat, a távolsági fényszóró plusz fénykürt pedig előre-hátra működik.

Ha a kar alá rakod az ujjad, akkor nincs az az Isten, hogy el tudd tolni hátra. Eleve alulról indítsd az ujjad, ne elölről tapogasd ki a kapcsolót. Így szokd meg, akkor nem lesz villogtatás, mert amellett, hogy zavaró, balesetveszélyes is.

2014. aug. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nyilván nem direkt csinálom ,buta....

Egyébként az oktatáson egyszer sem fordult elő az ilyen hiba.

2014. aug. 27. 23:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt majd gyakorold álló autóban ameddig nem megy jól, az kevés, hogy próbálod. Tanuld is meg, addig gyakorolj míg nem megy. Hogy nem nyomod fel véletlenül a reflektort. Nem amiatt mondom, mert zavaró, hanem mert egyszer valaki lehet azt fogja hinni elengeded, aztán szépen kimegy eléd, te pedig belemész. Ha valaki kivilágítatlanul jön szembe este, annak is csak akkor jelezz, ha nem akar éppen valaki befordulni előtted, vagy keresztezni az utadat szemből balra fordulás miatt. Ami neked ugye jobbra.
2014. aug. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Személyeskedést mellőzhetted volna...normális hangnemben írtam, és még tanácsot is adtam, a kérdésre is válaszoltam.

Mi kell még?

Vagy a buta jelzőt csak akkor nem kaptam volna meg, ha meg is dicsérlek?

2014. aug. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jó látási viszonyok mellett nem túl zavaró. Például sokkal kellemesebb nappal egy halogén refi, mint este egy sima xenon.

Viszont sötétedés után már annyira zavaró, hogy balesetveszélyes.

2014. aug. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vezettem már sok autót, munkagépeket, buszt, teherautót, de egyikben sem sikerült indexelés után távolságit kapcsolni.

Olyan szokott sikerülni, főleg a Volkswagen és társainál(Seat, Skoda), hogy akarok villantani egyet, meghúzom magam felé a kart, elengedem, a kar meg nem áll meg középpontban, hanem átugrik távolságiba, és volt olyan hogy rajt is maradt, persze hamar észreveszem, de akkor is. De hogy index után kapcsoljam fel, olyan még nem volt.

És igen, nagyon zavar, főleg sötétben. Ha sötétben valaki fentfelejti, megy nekem is a távolsági, meg kapásból nyomom az első ködzárót is.

2014. aug. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Te butázol másokat,aki nem tud normálisan indexelni.Te buta.

És igen, Zavar.

2014. szept. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!