Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen esetben mi a teendő...

Ilyen esetben mi a teendő (vadátvonulás)?

Figyelt kérdés

Néhány nappal ezelőtt autóztam hajnalban erdők által közrefogott úton. Még jócskán sötét volt. Mögöttem pár méterrel jött egy autó. Hirtelen megláttam, hogy nem messze tőlem az úton épp vonulnak át a szarvasok. De nem egy, hanem kb 5-6 is volt, egymás után. Szépen lelassítottam, levettem a reflektort és nyomtam a dudát.

A mögöttem lévő meg rálépett a gázra és szépen kielőzött. De szerencsére észrevette a szarvasokat és közvetlenül előttük ő is lefékezett.

A kérdésem, hogy mit kellett volna tennem ebben a helyzetben, hogy jelezzem a mögöttem lévőnek a veszélyt? Elég gyorsan történt mindez, így annyira gondolkodni sem volt időm, amiket tettem (fék, távolsági le, duda) reflexből mentek.

Bár fogalmam sincs hogy a mögöttem lévő mégis mit gondolhatott, hogy miért lassítok le a kerek erdő közepén és miért nyomom a dudát.



2013. márc. 11. 20:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
A duda helyett - aminek semmi értelme sincs - a vészvillogó jobb ötlet lett volna.
2013. márc. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 szántóvető ***** válasza:
100%
ami európában elterjedt(nálunk sajnos kevésbé..) az a blinker(vészvillogó).az hogy lelassítottál abból a mögötted jövő nem kezdett gyanakodni.
2013. márc. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 szántóvető ***** válasza:
100%
ja és persze ebből egy szó sem esik amikor vezetni tanulunk és a KRESZ-ben sincs benne.
2013. márc. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Utólag nekem is eszembe jutott a vészvillogó :(

De még nem kerültem ilyen helyzetbe, pedig régóta vezetek.

2013. márc. 11. 20:35
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

0. A kürt nem a mögötte lévőnek, hanem az állatoknak szólt. Gondolom.


1. Mire nem használnátok még a vészvillogót? Ha lassít, és vészvillogót kapcsol az (Legalábbis néhány éve még) azt jelenti, hogy lerobbant, félreáll. A mögötte lévő még inkább megelőzi, metr biztos csak pisálni akar megállni...


2. Miért kellene a mögötted lévővel foglalkozni? Kikerül, észreveszi az akadályt, és lassít ő is, mint ahogy az megtörtént. Ha mégis jelezni akarsz, akkor a kinyújtott ba kezeddel lefelé integetve jelezheted, hogy lassítson.


Na lehet lepontozni!

2013. márc. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az állatoknak jó a kürtölés.


Viszont én is a vészvillogót nyomtam volna be. Én akkor is szoktam kapcsolni ha mondjuk 120-szal megyek főúton és hirtelen lassítanom kell, mert kikanyarodik elém valaki.

Aztán reménykedem hogy belenevelték a mögöttem jövőbe hogyha egyszerre két index villog, akkor kiemelt figyelemmel legyen... :)

2013. márc. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer úgy jártam hogy mentem 90-el egyszer csak látom hogy jobbról a szalmabála rakás mellet futnak az őzek az út felé. Lefékeztem kiraktam a vészvillogót és villogtattam szembejövőnek. A szembejövő először nem tudta mi van mivel ő nem látta báláktól az őzeket. Ezért lelassított kirakta a vészvillogót és abban a pillanatban kb 20db őz rohant át az úton. Miután elmentek megköszönte és ment tovább az élet.
2013. márc. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 szántóvető ***** válasza:
78%
5-ös:autópálya,stau,vészvillogó?láttál már ilyet?mondjál valamit.
2013. márc. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Esetleg (bàr mèg nem kerültem ilyen helyzetbe) balra index, ìgy nem elözhet. Ha lelassìtott, akkor meg no problem
2013. márc. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen fék + bal index, így nem előzhet ki. Jobbról megpróbálhat ugyan elmenni, de ehhez lassítani fog és nem lesz belőle brutális baleset a nagysebességgű vadgázolás miatt. A duda és a refi nem jó ötlet, mert a vadak ugyan megriadnak tőle, de le is dermedhetnek ijedtükben, ahelyett, hogy elhagynák a veszélyzónát.
2013. márc. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!