Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha az autó megsérül mert tele...

Ha az autó megsérül mert tele van kátyúval az út, lehet kártérítést kérni a közúttól?

Figyelt kérdés

2014. aug. 28. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen. A közút biztosítója megtéríti.

Annak viszont nézz utána, hogy mi kell a bizonyításhoz.

Nekünk kátyú miatt volt defektünk. Csináltunk fényképet, volt tanú, és rendőrségi jegyzőkönyv is. Fizetett is a közút biztosítója.

2014. aug. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rosszul írtam, nem a közút biztosítója :)

Annak a biztosítója, akihez a közút tartozik.

Már nem emlékszem pontosan melyik kerület önkormányzata volt ez a mi esetünkben. Szóval az önkormányzatnál is tudsz érdeklődni, hogy hogyan működik. Mi is ott kérdeztük meg.

2014. aug. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Abban az esetben ha nincs kitáblázva meg hasonló nyalánkságok, amivel a felelősségüket hárítani tudnák, abban az esetben simán fizetnek.
2014. aug. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én vagy hét éve mentem bele egy derekas kátyúba. A gumim oldalán kis gubó nőtt, 225/45 - ös Michelin, hiányzott a defekt mint egy falat .zar. Nem hívtam rendőrt, ez hiba volt, de a hely sem olyan ahol hosszabban lehetett volna várni, sötét stb. Én magam csináltam ugyan képeket, látszott, ami látszott. Elmentünk az önkormányzatra, ott egy fiatal csóka fogadott, nagyon készséges volt, de később előkerült egy vén könyökvédős aktakukac, aki elkezdett oktatni, hogy mer' a fiatalok ilyenek, tapasztalat nélkül, hajtanak mint a vaklégy. Közöltem, hogy 25 éves korom óta kamionos vagyok, valszeg hátra többet mentem már, mint ő előre, erre visszahúzódott. Jó papírok, egyebek, várakozás. A szüleim háza közelében van a hely, jártam arra még rendszeresen, egyszer csak látom, kiraktak egy olyan kis betonkocka talpazatba foglalt táblát, hogy aszongya' úthibák. Persze el is utasították a dolgot, ahogy kell, erre a később kitett táblára hivatkozva. Jó nem vág haza egy gumi ára, de azért szakadjanak meg.
2014. aug. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha kint van az úthibákra figyelmeztető veszélyt jelző tábla (márpedig ilyen helyre jellemzően kiteszik), akkor nem. Minden egyéb esetben legyen fényképed, ha van, tanúd és rendőrségi jegyzőkönyved az esetről. Az országos közúthálózat a Magyar Közúthoz tartozik, a kisebb mellékutak jellemzően a helyi önkormányzatokhoz, külterületen simán lehet akár magánút is (pl. egy tanyabokorhoz vezető bekötőút). Budapesten a fő- és tömegközlekedési útvonalak kezelője a BKK Közút, a mellékutaké a kerületi önkormányzatok.
2014. aug. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"márpedig ilyen helyre jellemzően kiteszik"


Általában így is van. Múlt hónapban a XX. kerületben szakította le egy érdekesen aszfaltozott aknafedlap öcsém kocsirájól a kartert :D

Ott sem volt semmi tábla, körbefotóztuk, a rendőrök is körbefotózták, felvették a jegyzőkönyvet és fizetek is normálisa, igaz egy hónap átfutási idővel..

2014. aug. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nincs tábla kirakva, viszont a gumikat tette tönkre. Sok kisebb kátyú, amit nem lehet kikerülni, ha szemben is jön autó. Ha jól tudom nem önkormányzati út, hanem a közúté.

Mindenképp kell rendőrt hívni?

2014. aug. 29. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!