Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki lesz a hibás? (közúti baleset)

Ki lesz a hibás? (közúti baleset)

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy kis közúti balesetem, ahol nem sikerült helyszínen megegyezni arról, hogy ki hibázott.


A helyszín: [link]


Motorommal akartam Táncsics M. utcáról jobbra kis ívben bekanyarodni a Mátyás K. útra. A Mátyás K. utcáról érkezett egy hölgy autójával, aki balra nagy ívben tervezett továbbmenni.

Amikor ő az utca végére ért, nagyjából akkor kezdtem el a kanyarodást (tehát amikor ő a jobbkezest figyelte). Már az autó elejét elhagytam, amikor rám húzta a kormányt, minek következtében összeakadt a két jármű. Egyszerűen fogalmazva, balra nagy ív helyett balra kis ívben kanyarodott. Azt mondta, hogy nem látott (gondolom még a jobbkezest nézte, miközben elkezdett balra haladni).


Mit gondoltok, kit fognak ez alapján hibásnak kihozni? Milyen szempontokat szoktak ilyenkor figyelembe venni?



2014. aug. 26. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az itt az érdekes, hogy hogyan helyezkedett el a két jármű az ütközés pillanatában. Ha te tényleg kis ívben kanyarodtál jobbra és ő meg lecsapta a kanyart, akkor egyértelmű a helyzet.
2014. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezzel egy gond van: a helyszíneléskor nem ugyanoda raktuk a baleset helyszínét jelző bóját. Videó felvétel nem készült az esetről, így nem lehet bizonyítani, hogy melyik áll jó helyen.

[link]

2014. aug. 26. 15:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Még az ő általa kirakott bója is bőven a te oldaladon van,valószínű ő azt a murvakupacot akarta kikerülni,csak téged nem látott.Szerintem a másik fél volt a vétkes.
2014. aug. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A nőnek nemcsak a jobbkezesre kellett figyelnie, hanem neki a "szembejövő forgalom elsőbbsége" táblát is, amit ugyan balkanyart véve nem lát megismételve, de előtte valahol kint kell lenni. Pláne az ott lakóknak ezt ismerni kell.

Vagyis a nő autójával szemben elsőbbséged volt, hiszen neked a jobbra kanyarnál ott a szögletes kék tábla az előremutató fehér, és a visszafelé mutató piros nyíllal.

2014. aug. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azon én is gondolkoztam, hogy hogyan kell értelmezi azt a táblát jobbkezes esetén. Ugyebár az a tábla az útszűkületben történő áthaladás sorrendjét szabja meg, de olyan szűk úton, mint az, az egész útra gyakorlatilag hatással van.
2014. aug. 26. 20:30
 6/8 egySanyi ***** válasza:
Ha nem keresztezitek egymást akkor a jobbkezes dolgot figyelmen kívül lehet hagyni az útszűkületes tábla meg még messze van a kereszteződéstől és annak hatálya a táblától szól szóval azt is figyelmen kívül kell hagyni. A lényeg, hogy kinek az oldalán történt a baleset, ha ott ahol a 2 bója áll (tehát a te feleden) akkor az autós hölgy a hibás.
2014. aug. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6:


Amelyik utcáról befordult a motorral ott is a szemből jövőnek van elsőbbsége, csak lusták voltak sűrűbben kihelyezni táblákat. A helyiek ismerik.

2014. aug. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7: azon a szakaszon már nem. Van egy bekötőút, ahol véget ér az útszűkületről rendelkező tábla. Helyi ismeretek és szokásjog szerencsére nem része a KRESZ-nek.
2014. aug. 27. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!