Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogsival mennyi gyakorlá...

Friss jogsival mennyi gyakorlás után tudtatok beilleszkedni a forgalomba?

Figyelt kérdés
1 hete kaptam meg és kb 4 alkalommal fél órát tudtam gyakorolni. Nem vagyok egy nagy géniusz, plusz a babám hátul ül, így egyenlőre a mellék utcákban tekergek. Nem merek még nagyon lámpás főútra kimenni. Mennyi ideig kell még gyakorolnom?

2014. szept. 1. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minél többet vezetsz, annál hamarabb. Nincs konkrét időtartam.
2014. szept. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amikor úgy érzed hogy megy, akkor menj ki. Ez emberfüggő, lehet fél óra vagy több. Bár ha megkaptad a kártyát, akkor képesnek kéne lenned egyedül menni.


Engem fél éve bedobtak a mélyvízbe, úgy kellett hazajönnöm főútvonalon (kb negyed óra, tele lámpával) hogy kb 6-7-szer lefulladtam a lámpáknál(itthon benzines van, én meg dízelhez voltam szokva az oktatás alatt). De tanultam belőle, legközelebb már nem fulladtam le.

Magával a főúttal nem értem mi baj van (szerintem sokkal "biztonságosabb" mint egy jobbkezes mellékutca ahol száguldozik a sok nyomorék, sokszor elsőbbséget se adnak). Ott legalább táblával, lámpával "védve" vagy :)

2014. szept. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :) igazából az a bajom, hogy félek a nagy forgalomtól, az autóktól,...az oktatóm megtanított vezetni, szóval a technika megy egyedül, de azt is kőkeményen belém nevelte, hogy az autó fegyver, farkastörvények, meg ölni is lehet vele és jujujujujuj....szóval ezt a berögződést igyekszem heverni azzal, hogy egyenlőre így megyek, meg felszívni magamat, hogy vezetni jó! nagyon jó :)
2014. szept. 1. 20:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Kb a 2000. km-nél már szerintem lehet magabiztosabban vezetni. De ez tényleg egyén függő. Én pl a parkolástól féltem nagyon sokáig, inkább megálltam 1 km-rel arrébb ahol volt egy kamionnyi hely, mintsem hogy szenvedjek egy kis hellyel. Aztán ez is elmúlt ahogy egyre többször kellett parkolnom. Kb az 5-8 ezredik km-nél már teljesen magabiztosan vezet az ember, ilyenkor kell nagyon figyelni, mert hajlamosak vagyunk már nem annyira figyelni mint az elején, mert azt hisszük ,hogy rutinosak vagyunk már. Általában ilyenkor szokott az ember balesetezni. De kb 1 év rutin kell, hogy azt lehessen mondani, hogy tudunk vezetni. Szerintem is menj ki a főútra, ott fogsz megtanulni vezetni. Tedd ki a T betűt így védve érzed magad. Menj mindig a külső sávba, aki akar majd megelőz, ne foglalkozz a hülyékkel. Ez is idő mire az ember megszokja , hogy belemászik egy két ember a kocsi seggébe... le kell sza..ni... :)
2014. szept. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Nagyon hasznos ha késő este, amikor nincsen forgalom, egyedül elmész gyakorolni! Heti 2-3 alkalommal 1-1 órát, előbb a napi közlekedési útvonaladat gyakorold be, aztán elmerészkedhetsz messzebb is, megismerni kicsit jobban a várost autós szemmel. Így napközben mikor sok az autós, már nem fog váratlanul érni hogy melyik sáv merre megy, stb.
2014. szept. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) Szerencsére már elég jól megy, megbátorodtam, nagyon sokat köszönhetek a tapasztalt jogsisoknak, hogy mellém ültek sokszor az anyósra és furikázhattam őket, így mindenki jól járt :))) párszor azért bedobtam magam a mélyvízbe, ma is így lesz, most megyek először egyedül ismeretlen terepre :)) izgulok kicsit,de biztosan menni fog :)
2014. szept. 19. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!