Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi pénzbírságot kaphatok...

Gtx03 kérdése:

Mennyi pénzbírságot kaphatok ha a kormányomon vittem valakit és a rendőr elkapott és elkérte az adataimat a haveromnak meg nem volt személyije?

Figyelt kérdés
Mennyi pénzbírságot kaphatok ha a kormányomon vittem valakit és a rendőr elkapott és elkérte az adataimat a haveromnak meg nem volt személyije...?

2014. szept. 20. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem kaptál csekket, akkor semmit. Ott kell, hogy legyen nála a büntető füzet. Azon tudja felvenni az adatokat és neked alá kell írnod, hogy elismered a szabálysértést. Ha a helyszínen nem kaptál ilyet, akkor semmit sem fogsz kapni.

Rendőrségen dolgozom, szóval van róla némi fogalmam.

2014. szept. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de hozott egy fehér füzetet amibe leírta a dolainkat nekem elkérte a személyimet és nem adott semmit de nem is írtunk alá semmit csak azt mondta hogy elsősorba barátomat fogja feljelenteni
2014. szept. 20. 19:48
 3/5 anonim ***** válasza:
És mi alapján jelenti fel, hogyha nem volt nála semmilyen igazolvány?
2014. szept. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
és engem fel tud?? amugy meg elkérte az adatait és ő a rendeset mondta de engem így feltud?
2014. szept. 20. 20:27
 5/5 anonim ***** válasza:

A fejér füzet az igazoltatási napló, ahová felvezeti, kit mikor kivel igazoltatott. Statisztikához kell, plusz bűnügyekben fontos bizonyíték lehet. Ha nem kaptál csekket, nem lesz bírság.

Haverodat elméletileg megbírságolhatja, mivel a személyi iratait mindenki köteles közterületen magánál tartani.

2014. szept. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!