Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha este bicajozom városban,...

Ha este bicajozom városban, elég ha elöl-hátul van szilikonlámpa?

Figyelt kérdés
2014. szept. 22. 23:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Azért ha komolyan fontos a saját biztonságod, akkor ezeknél komolyabb fényforrást szerelj fel.
2014. szept. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Kereskedelmi forgalomba sok mindent lehet hozni, ami eladható, célszerű; eladható, de semmire sem jó; eladható, hasznos, de szabályoknak nem felel meg; eladható, hasznos és előírásszerű is.

Ezek a lámpák az eladható, de semmire sem jó kategória.


Sokan (nem csak bringások, autósok is) azt gondolják, elég, ha ő lát. Városban van világítás, akkor elég csak ilyen jelzés értékű kis lámpácska is. Nem.

Az autós ugyanúgy nem fog észrevenni, mint nélküle. Úgy értem, nem könnyebben. Felesleges rá pénzt kidobni.

2014. szept. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Nono! Használtatok már ilyet? Olyan brutál fénye van méretéhez képest hogy bőven elég a láthatósághoz ,főleg ha villogóra van rakva. Én is röhögtem mikor láttam haverom bicaján ,de aztán bekapcsolta ,mondta az árát és csak lestem hogy milyen jó fénye van ahhoz képest. Ilyen dimangós bicajokat simán kenterbe veri.
2014. szept. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A városunkban nagyon jó az éjjeli világítás, nem ez a problémám, hanem hogy a rendőr nem büntet-e meg, ha csak ennyim van.
2014. szept. 23. 22:43
 5/15 anonim ***** válasza:
Ember, a rendőr nem visz a sírba, az autó igen, ha elcsap. Nincs előírva, hogy milyen fényereje legyen a lámpának, de ne legyen a sírodra már az írva, hogy Pedig volt lámpám...
2014. szept. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
Miért lettem lenullázva?Gondolom aki nyomkodják a pirost azok még csak nem is tudják miről van szó. Ez egy nagyon jó kis lámpa, súlya semmi, bárhová felrakható szerszám nélkül, és le is vehető könnyedén lopás ellen és mérete miatt zsebre vágható. Fényereje meg tökéletes, ha ezt nem veszik észre akkor mást sem. Éjszaka erdőben csapatni nyilván nem jó választás ,de városba tökéletes.
2014. szept. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem én nulláztalak le, én teljesen meg vagyok elégedve a szilikonlámpákkal, én magam is jól látom, ha valaki azzal közlekedik, azon kívül berakhatom a táskámba, nem lopják le , és csak akkor teszem fel, ha kell.

A kérdésemre viszont még mindig nem kaptam választ: nem követek el szabálysértést, ha csak ennyi világításom van?

2014. szept. 24. 22:49
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Egyértelmű hogy nem szabálysértés. Előre fehér, hátra piros lámpát ír elő a kresz, aminek 150 méterről látszania kell. Hogy ez a lámpa szilikonborítású vagy vas vagy műanyag ,2-3 vagy 15 ledes ,vagy izzószálas ,elemes ,akkus vagy dinamós,az már mindegy.
2014. szept. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Akkor jó :)
2014. szept. 26. 22:21
 10/15 anonim válasza:

Minden szuper amit eddig leírtak, viszont a kérdező nem gondolom, hogy csak két szilikon lámpára gondolhatta komolyan, hogy a rendőrök ezért zaklatnák.. ez egy kicsit összetettem helyzet 2 lámpánál.. tehát, hogy a rendőr ne tudjon megbüntetni a következőkre van szükség a kerékpárodra:

a) 2 külön, egymástól függetlenül jól működő fék (első,hátsó)

b) hangjelző berendezéssel, amely csak csengőhangot adhat

c) előre fehér vagy kadmiumsárga fényt adó lámpa

d) hátra piros fényt adó helyzetjelző lámpa

e) elől egy fehér, hátul egy vagy két piros színű prizma

f)legalább az első keréken legalább 2db egymással szembe elhelyezett borostyánsárga színű prizma amely mindkét irányba hat.

lenne még de ezek alapvetőek ha a rendőrtől félsz...

2014. szept. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!