Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki a hibás az alábbi esetben?

Ki a hibás az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Az egyik barátommal mentünk, ő vezetett. Már kezdett sötétedni, minden autós felkapcsolta a világítást. Az ellőttünk lévő kocsin vezetője nem kapcsolta fel, valamint nem működött rajta a féklámpa és belementünk. Szerencsére éppen csak, hogy hozzáértünk. Egész nagy "buli" keveredett ki, melynek az egyik járókelő vetett véget, úgy, hogy rendőrt hívott.

Véleménye szerint egyedüli hibás, aki belement, mert mindig az a hibás. Nekem úgy tanították, hogy féklámpa nélkül nem lehet közlekedni.



2013. febr. 7. 12:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Osztott felelősség, neki nem lett volna szabad féklámpa és világítás nélkül közlekednie, a barátodnak meg kötelessége lett volna megfelelő követési távolságot tartani és az útra figyelni. Ha gyalogost ütsz el, akkor sem kifogás, hogy nem világított.
2013. febr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A nem működő féklámpa talán enyhítő körülmény, de még ez sem biztos. Úgy kell közlekedni, gy a belátható útszakaszon belül kényelmesen meg tudj állni.

Hozzátenném hogy lehet hogy én is lekoccoltam volna ha nem jó a féklámpája.

2013. febr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, de pl. ugyanaz, ha biztosítás nélkül közlekedsz, akkor az van, hogy ha beléd mennek, akkor egyedüli hibás vagy, mert abban a pillanatban nem lehettél volna ott. Itt meg ő nem lehetett volna ott, ráadásul ha a kicseszett helyzetjelzőt felkapcsolja, akkor tuti meg sincs koccolva.

Ő 2 szabályt is megszegett, a szerencse az volt, hogy pont a sor megállt a buszmegállónál és az úr, aki hívta a rendőröket, mellénk állt, hogy nem volt felkapcsolva a lámpa a kocsin, pedig az idő akkor már korlátozott látási viszonynak minősült, amit a rendőr is elismert.

2013. febr. 7. 12:48
 4/14 szántóvető ***** válasza:
67%
világítást kötelező felkapcsolni a szürkület kezdetekor.Tanú van?Hibás féklámpákkal tilos közlekedni.
2013. febr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló eset mikor kivilágítatlan biciklist gázolsz el. Még le is csukhatnak, de egy felfüggesztett az tuti.

Itt két büntetés lesz. Az elöl haladó autóst azért mert nem volt megfelelően kivilágítva és műszakilag az autó nem felelt meg a kresz szabályainak, a hátsó autós meg azért mert nem a látási viszonyoknak megfelelően vezetett, és nem tartotta a követési távolságot, és ezzel balesetet okozott.

2013. febr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 szántóvető ***** válasza:
67%
arra azért lehet hivatkozni hogy nem vetted észre hogy az előtted lévő fékez.(ill. későn vetted észre a nem működő féklámpák miatt)
2013. febr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Volt tanú.

A rendőrnek már az sem tetszett, hogy egy ilyen helyzetben ki kell jönnie.

2013. febr. 7. 13:04
 8/14 anonim ***** válasza:

Tisztelt szántóvető

Nem érvelek tovább a meggyőződésem mellett, mert nem vagyok szakértő, és tudom hogy neked is részben igazad van.

A kedves kérdezőt kérném hogy ha lesz valami fejlemény, akkor ossza meg velünk, mert én is kíváncsi vagyok.

2013. febr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mindenképpen!
2013. febr. 7. 13:21
 10/14 kovpet ***** válasza:

Ha egy 200-zal száguldó sportkocsi elé hajtasz ki, akkor elvileg nem hiszem, hogy hibásnak lehet kihozni akkor sem, ha macisajtod van. Nem kell számítanod arra, hogy más megszegi a KRESZ-t. Ez az eset is hasonló, de ki tudja.

Engem is érdekelne, hogy mi jön ki belőle.

2013. febr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!